Rekord Guinnessa pobity

Wizz Air, największa nisko kosztowa i nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje udaną próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa w „holowaniu najcięższego samolotu w zębach” przez Zsolta ‘Popey’ Sinka.
Wczoraj o godz. 10:25 Zsolt ‘Popey” Sinka wbił zęby w 7-metrową linę i przeciągnął za jej pomocą ważący ponad 50 ton nowy samolot Wizz Air Airbus A320!
Dzięki swojej ogromnej sile oraz gorącemu dopingowi załogi Wizz Air i pracowników lotniska w Budapeszcie, Zsoltowi udało się dokonać niewiarygodnego wyczynu. Przez 52 sekundy szedł po płycie lotniska, holując przez 39,2 metry ogromny samolot posiadający aż 180 miejsc dla pasażerów. Zgodnie z oficjalnym raportem Lotniska w Budapeszcie, w czasie bicia rekordu, temperatura powietrza wynosiła 31,1°C, podczas gdy temperatura asfaltu osiągnęła ponad 43°C!
Rekordowy wynik został certyfikowany przez Węgierską Komisję Rekordów i zostanie przedstawiony do weryfikacji sędziom odpowiedzialnym zapis osiągnięć w Księdze Rekordów Guinnessa.
Podczas konferencji prasowej w Budapeszcie Zsolt ‘Popey” Sinka powiedział: „Jestem bardzo dumny, że udało mi się osiągnąć postawiony sobie cel i pobić rekord Guinnessa. Współpraca z Wizz Air była doskonałą decyzją, dzięki której ten dzień będzie dla mnie niezapomnianym przeżyciem. W końcu przez 52 sekundy miałem absolutną władzę nad Airbusem, holując go przez ponad 40 metrów!”
Daniel De Carvalho, Corporate Communication Manager w Wizz Air powiedział: ”Gratulujemy serdecznie Zsoltowi, że udało mu się pobić rekord w holowaniu najcięższego samolotu w zębach. Teraz jest już jasne, że przemieszczanie samolotów po ziemi może być równie dobrze wykonywane z użyciem siły ludzkich mięśni!
Jesteśmy tym bardzo podekscytowani i rozważamy nawet zatrudnienie Zsolta do szkolenia naszych pracowników obsługi naziemnej. Gdyby holowali w zębach wszystkie 44 samoloty Wizz Air na 94 lotniskach, do których latamy, moglibyśmy zaoszczędzić miliony. W imieniu tanich linii lotniczych Zsolt może otworzyć drzwi do prawdziwej rewolucji w obsłudze naziemnej!”.

Wizz Air

Źródło: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air