Dreamlinerem LOT-u na wakacje marzeń z ITAKĄ

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Biuro Podróży ITAKA nawiązały współpracę dotyczącą wyczarterowania samolotów Boeing 787 Dreamliner w sezonie zimowym 2013/2014. Oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów ITAKI, którzy bezpośrednio z Warszawy polecą wygodnie i w najkrótszym możliwym czasie do odległych wakacyjnych kurortów.

Dreamlinery polskiego przewoźnika będą wykonywać rejsy dla biura podróży w terminie od listopada 2013 do kwietnia 2014. Klienci ITAKI będą mogli polecieć na pokładzie najnowocześniejszego samolotu świata do tak egzotycznych miejsc na świecie jak: Kenia, Wenezuela i Dominikana.

To zupełnie nowa jakość w czarterach – mówi Mariusz Jańczuk, Prezes ITAKI. Luksus, nowoczesność i… prosto do celu.

ITAKA stawia na jakość – komentuje Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKI. Od wielu lat otrzymujemy prestiżowe nagrody konsumenckie i ten bardzo ważny dla nas kontrakt, jest kolejnym krokiem do zagwarantowania naszym Klientom najwyższego standardu usług.

LOT oferuje najwyższy komfort i standard podróży, jednocześnie skracając jej czas. Należy podkreślić, że dzięki osiągom Dreamlinerów, loty z Warszawy do Kenii, Wenezueli czy na Dominikanę mogą odbywać się bez międzylądowań. Pozwala to na ograniczenie czasu podróży do minimum, co ma ogromną wartość dla komfortu pasażerów przy tak dalekich dystansach.

Dreamliner daje nieporównywalny komfort podróży – powiedział Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Ten samolot już zyskuje sobie uznanie pasażerów latających na naszych rejsach atlantyckich. Bezpośredni, komfortowy rejs Dreamlinerem w tak odległe zakątki świata jak Kenia, Dominikana czy Wenezuela będzie najlepszym dopełnieniem wspaniałych wakacji. Zwłaszcza, że alternatywą jest wielogodzinny lot z międzylądowaniem.

Dreamlinery LOT-u oferują 252 miejsca pasażerskie w trzech klasach podróży: Elite Club, Premium Club i w klasie ekonomicznej. Pasażerowie podczas lotu będą mieli dostęp do filmów na żądanie, książek w wersji audio, repertuaru muzycznego, jak również do czytnika, dzięki któremu będzie można przejrzeć aktualne wydania czasopism, czy magazynów. Ciekawym rozwiązaniem jest również port USB, dzięki któremu będzie można pobrać na nasze urządzenie przenośne materiały dostarczone przez przewoźnika. Młodsi pasażerowie z pewnością docenią gry w wersji dla pojedynczych lub kilku graczy, a najmłodsi będą mieli do swojej dyspozycji książeczki do kolorowania, i kredki. Oczywiście wszyscy miłośnicy lotnictwa będą mieli możliwość sprawdzenia bieżącego położenia samolotu na mapie świata. Cechą wyróżniającą Dreamlinera spośród innych samolotów jest większa wilgotność powietrza oraz wyższe ciśnienie na pokładzie. Dzięki temu dotrzemy do miejsca przeznaczenia zdecydowanie bardziej wypoczęci.

Czarterowe destynacje
Czas podróży na rejsach czarterowych z międzylądowaniem
Czas podróży Boeingiem 787 LOT-u na rejsach czarterowych bez międzylądowań
Kenia
10 godz. 35 min.
8 godz. 13 min.
Dominikana
13 godz. 45 min.
10 godz. 51 min.
Wenezuela
13 godz. 50 min.
11 godz. 5 min.

Porozumienie podpisane z ITAKĄ to kolejny krok LOT-u w kierunku powrotu do działalności czarterowej jako jednego ze strategicznych elementów modelu biznesowego. Zgodnie z umową, loty czarterowe polski przewoźnik zacznie wykonywać od sezonu zimowego 2013/2014. Współpraca ta pozwoli efektywnie wykorzystać flotę długodystansową polskich linii w okresie, gdy ruch pasażerski jest mniej intensywny i samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu.

Źródło / Autor: PLL Lot

Zdjęcie: PLL Lot