Wizz Air uruchamia loty w Mołdawii

Wizz Air, największa nisko kosztowa i nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, zapowiada uruchomienie pierwszych tanich połączeń ze stolicy Mołdawii – Kiszyniowa – do Rzymu i Wenecji.

Loty zostaną zainaugurowane 24 września 2013 r. i początkowo będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Mołdawski rynek lotniczy jest obecnie w fazie dynamicznego rozwoju. Pojawienie się na nim nisko taryfowych połączeń ma wpłynąć korzystnie na jego stymulację dzięki zwiększeniu liczby podróżnych. Handel tego kraju opiera się głównie na wymianie z Europą Zachodnią, gdzie pracuje także wielu obywateli Mołdawii. Dostęp do nisko kosztowego podróżowania będzie znacznym ułatwieniem zarówno dla turystów, osób podróżujących w sprawach służbowych, jak i dla członków mołdawskiej diaspory.

Bilety na nowe połączenia Wizz Air z Kiszyniowa do Rzymu Ciampino i Wenecji Treviso można kupić już dziś na wizzair.com w wyjątkowo atrakcyjnych cenach od około 90 złotych* (€ 19,99).

György Abrán, Dyrektor Handlowy w Wizz Air, powiedział: „Cieszymy się z dołączenia Mołdawii do rozwijającej się listy państw, korzystających z oferowanych przez nas nisko kosztowych połączeń. Unijne porozumienie Open Skies umożliwia przyjazne dla konsumenta rozwijanie konkurencyjnych usług lotniczych, dlatego z radością witamy Mołdawię we wspólnej przestrzeni lotniczej w Europie, której ideą jest rozwijanie turystyki i ruchu pasażerskiego. Będziemy oferować podróżnym z Mołdawii i osobom goszczącym w tym kraju połączenia w atrakcyjnych cenach i planujemy przewozić na tych trasach ponad 60 tysięcy pasażerów. Mamy nadzieję, że loty będą cieszyły się zainteresowaniem zarówno indywidualnych turystów, rodzin, jak i osób podróżujących w sprawach służbowych i w ten sposób przyczynią się do rozwoju rynku turystycznego i tworzenia nowych miejsc pracy w Mołdawii”.

Podczas wizyty w Brukseli, Premier Republiki Mołdawii, Iurie Leanca powiedział: „W czerwcu zeszłego roku Mołdawia podpisała umowę z Unią Europejską, dzięki której uzyskała dostęp do Wspólnej Europejskiej Przestrzeni Lotniczej. Dzisiejszy dzień jest dla nas symbolicznym momentem, kiedy to w Brukseli, jedna z przodujących europejskich nisko kosztowych linii lotniczych, ogłasza otwarcie połączeń z Kiszyniowa do Rzymu i Wenecji. Jest to z pewnością doskonała wiadomość także dla naszych obywateli mieszkających we Włoszech. Gratuluję Wizz Air tego ważnego kroku.

Mamy nadzieję na rozwój kolejnych połączeń z Kiszyniowa w najbliższej przyszłości. Liczymy na to, że kolejną destynacją będzie właśnie Bruksela.”

Źródło: wizzair.com