Gdańsk – spadek ruchu w maju

W maju 2013 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 260 506 pasażerów, co oznacza spadek na poziomie 11,6% w stosunku do maja 2012 roku. Od początku roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 1.060.489 pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 0,4 % w stosunku do analogicznego okresu 2012 roku.
„Okres od kwietnia do lipca ubiegłego roku to czas rozwoju linii lotniczej OLT, które w ciągu tych miesięcy przewiozły około 250.000 pasażerów. Od początku roku zapowiadaliśmy, że przy tak wysokim wolumenie bazowym niemożliwe będzie odnotowanie w tym czasie dynamiki wzrostowej obsługiwanych pasażerów . Mimo tego ewidentnego spowolnienia, kondycja Portu Lotniczego Gdańsk jest naprawdę bardzo dobra. Jestem przekonany, że tak jak w pierwszych miesiącach 2013 roku, również od końca III kwartału obsługiwać będziemy większe ilości pasażerów. Pozwoli nam to utrzymać wysoką pozycję gdańskiego lotniska na tle innych portów lotniczych w naszym kraju. Efekt OLT, jak i EURO 2012 był nieunikniony i podniósł nam bardzo wysoko poprzeczkę. Liczymy że uda nam się jednak ją przeskoczyć, a może nawet nieznacznie podwyższyć na koniec tego roku.– powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Berlina (airberlin)
Amsterdamu, Dubrownika, Krakowa, Lublina, Splitu, Wrocławia, Zadaru (eurolot)
Frankfurtu, Warszawy (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (norwegian)
Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Girony, Leeds Bradford, Londyn Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge (Ryanair)
Kopenhagi, Oslo (SAS)
Alesund, Barcelony, Bergen, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow-Prestwick, Goteborga, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Rzymu, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).
W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Antalayi, Dalaman, Bodrum, Sharm al Sheik, Hurghady, Rodos, Chania, Corfu, Heraklionu, Kos, Enfidha, Zakyntos, Dubrovnika, Barcelony, Palma de Mallorca, Teneryfy, Telawiwu, Varny i Fuerteventury.

Źródło / Autor: Port Lotniczy Gdańsk