Airbus na 50. wystawie lotniczej Paris Air Show

Podczas 50. edycji międzynarodowego salonu lotniczego Paris Air Show, odbywającej się w dniach 17-23 czerwca 2013 r. w Le Bourget pod Paryżem, firma Airbus zaprezentuje swoją najnowszą ofertę cywilnych i wojskowych produktów. Na wystawie pojawią się najnowsze innowacje Grupy EADS, a eksperci odpowiadać będą na pytania publiczności. W czasie wystawy eksperci ds. zasobów ludzkich EADS poprowadzą serię warsztatów i innych spotkań poświęconych rozwojowi zawodowemu, skierowanym do studentów i gości, którzy zastanawiają się nad podjęciem kariery zawodowej w branży lotniczej i kosmicznej. Podczas targów spółka będzie ogłaszała komunikaty dotyczące nowych zamówień.

W czasie kilku pierwszych dni targów najważniejszym produktem ekspozycji będzie samolot A400M, który już wkrótce dostarczony zostanie Francuskim Siłom Powietrznym, a także pierwszy A380 dla British Airways, który wkrótce dołączy do floty przewoźnika. W kolejnych dniach zademonstrowane zostaną również egzemplarze testowe samolotów. Oba modele dostępne będą przez cały tydzień na ekspozycji statycznej oraz wezmą udział w pokazach dynamicznych. Nie można również przegapić premiery nowej kampanii reklamowej A380 „Own the sky”.

Podczas tegorocznego salonu Paris Air Show klienci odbiorą wiele różnych typów samolotów cywilnych, takich jak A320 z sharkletami oraz A330, a także setny samolot Airbus Military C295. Na wystawie statycznej zobaczyć będzie można także samolot Airbus ACJ318, który posiada najszerszą i najwyższą kabinę spośród wszystkich odrzutowców biznesowych.

W pawilonie EADS (Rząd A) będzie można znaleźć się wewnątrz naturalnej wielkości kokpitu i sekcji kabiny samolotu A350 XWB. Zwiedzający zobaczyć będą tu mogli najnowsze innowacje Grupy EADS kształtujące przyszłości lotnictwa. Jedna z nich to e-Koncepcja Samolotu (e-Concept Plane), która jest syntezą najnowszych pomysłów dotyczących kwestii takich jak ciche kołowanie, redukcja emisji szkodliwych substancji podczas lotu oraz nowe, ekologiczne źródła energii. Najnowsze odkrycia w dziedzinie nowych źródeł energii zobaczyć będzie można w specjalnym pawilonie „Paliwa Alternatywne” (Hala 1 – Stoisko D). Modele produktów firm z Grupy EADS wystawione będą na stoisku EADS (Hala 2A – Rotunda).

Organizowany przez firmę Airbus międzynarodowy konkurs dla studentów „Pomysły z polotem” („Fly Your Ideas”) stanowi inspirację dla młodych osób, a dzięki temu, że innowacyjność, kreatywność i ludzie stawiani są w nim zawsze na pierwszym miejscu, firma ma nadzieję przyciągnąć najbardziej utalentowane osoby z całego świata. W roku 2013 firma Airbus zatrudni 3 tysiące ludzi na całym świecie. Dołączą oni do 10 tysięcy osób, które znalazły pracę w firmie od 2011 roku. W czasie trwania targów dla zwiedzających dostępna będzie statyczna ekspozycja EADS, gdzie będą mogli oni pozostawić swój twórczy „ślad” na gigantycznej grafice zatytułowanej „Wyraź swoją osobowość – zaprojektuj swoją przyszłość” („Express Yourself – Design Your Future”).

W centrum prasowym pawilonu EADS podawane będą informacje dotyczące nowych zamówień oraz odbędą się konferencje poświęcone produktom. W tym samym miejscu odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca targi (czwartek, 20 czerwca, godz. 10:00). Informacje o nadchodzących wydarzeniach będą publikowane w pawilonie EADS oraz w głównym centrum prasowym targów. Informacje, zdjęcia i najnowsze doniesienia z wystawy pojawiać się będą regularnie na stronie firmy Airbus: www.airbus.com.

Źródło / Autor: Airbus