Linie lotnicze Oman Air zamawiają trzy samoloty A330-300

Linie lotnicze Oman Air, narodowy przewoźnik Sułtanatu Omanu złożyły zamówienie na trzy samoloty A330-300 i tym samym powiększyły flotę tych samolotów do 10 maszyn. Samoloty będą eksploatowane na trasach dalekodystansowych. Oferują na pokładzie 300 miejsc pasażerskich.

“Efektywność, niezawodność i pozytywne opinie klientów o eksploatowanych przez nas samolotach A330 są filarem usług na trasach dalekodystansowych linii Oman Air”, powiedział Wayne Pearce, prezes i dyrektor generalny Oman Air. „To dodatkowe zamówienie pozwoli nam kontynuować naszą strategię rozwoju– samoloty A330-300 są niezawodne i przynoszą zyski a ponadto zapewniają najwyższy poziom obsługi pasażerów”.
Samoloty Airbusa charakteryzują się podobieństwem kokpitów i operacyjnym dzięki mogą być obsługiwane przez tych samych pilotów, personel pokładowy i inżynierów serwisowych, oferując tym samym elastyczność operacyjną i pozwalając liniom na znaczną redukcję kosztów.
Firma Airbus jest wiodącym producentem samolotów na świecie, oferującym najnowocześniejszą, najszerszą rodzinę samolotów pasażerskich, obejmującą modele o pojemności od 100 do 500 miejsc na pokładzie
Rodzina samolotów A330, która obejmuje wersje z 250 do 300 miejsc na pokładzie oraz wersję transportową samolotu, model dla VIP-ów oraz tankowiec/transportowiec zebrała zamówienia na 1200 maszyn a 900 samolotów jest obecnie eksploatowanych przez 100 operatorów na świecie. Od kiedy model A330-300 wszedł do eksploatacji, odznaczał się wyjątkową efektywnością i ekonomiką. Dzięki wprowadzeniu licznych udoskonaleń model jest nadal najbardziej efektywnym kosztowo w swojej klasie, a cała rodzina ma 99-procentową niezawodność.

A330

Źródło/Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus