Pierwszy z dwóch helikopterów AW101 VVIP już w Turkmenistanie

AgustaWestland, jedna z firm koncernu Finmeccanica, potwierdziła właśnie dostarczenie jednego, z dwóch zamówionych helikopterów AW101VVIP dla turkmeńskich linii lotniczych.

Kontrakt został podpisany 3 lata temu (2010) na Międzynarodowym Pokazie Lotniczym w Farnborough. Oprócz maszyny firma zagwarantowała pakiet szkoleń oraz pełen zestaw części zapasowych. Dyrektor AgustaWestland Daniele Romiti zapewnia, że ich helikoptery AW101 VVIP to trafny wybór, są one bowiem bardzo przestronne, odznaczają się wysokim komfortem dla pasażerów i najnowszym systemem komunikacji.

Śmigłowce legitymują się zasięgiem aż 1000km, a ich kabiny są o 30% większe w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. Pierwszy helikopter AW101 VVIP opuścił miejsce produkcji (Yeovil) 29 marca 2013 i po ponad 30 godzinach lotu, trafił do bazy w stolicy Turkmenistanu. Do dziś zamówiono blisko 200 sztuk helikopterów AW101 VVIP, które spędziły w powietrzu 280 000 godzin, pracując dla takich krajów jak m.in. Włochy, Niemcy, Japonia, Portugalia czy Kanada.

(IS)

Źródło: AgustaWestland

Zdjęcie: AgustaWestland