„Kustosz Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego”

Zdzisław Domasik, pracownik Dowództwa Sił Powietrznych i członek koła Związku Żołnierzy WP przy naszym dowództwie, otrzymał dziś z rąk wiceministra obrony Czesława Mroczka  odznakę pamiątkową wraz z medalem pamiątkowym „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego”.

Uroczystość odbyła się w Muzeum Wojska Polskiego, a laureatami wyróżnienia zostało także kilka innych osób i instytucji, wśród nich pasjonat lotnictwa Wojciech Matusiak i weteran lotnictwa pułkownik w stanie spoczynku pilot Witold Wroński.

Pułkownik w stanie spoczynku Zdzisław Domasik został uhonorowany za działalność na rzecz ZŻWP oraz kultywowanie i popularyzowanie w społeczeństwie tradycji polskiego lotnictwa wojskowego. Był zaangażowany w przekazywanie do Muzeum Wojska Polskiego samolotów wycofanych z eksploatacji w Siłach Powietrznych. Wiceminister Mroczek przypomniał, że dzieje wojskowości splatają się w Polsce z dziejami państwa, zatem honorowi kustosze działają na rzecz upamiętnienia historii naszej ojczyzny. „Mają prawo mówić, że działają „Ku chwale Ojczyzny” – wskazał wiceminister.

Tekst/Źródło: Ppłk Artur Goławski, http://sp.mil.pl

Zdjęcie: http://sp.mil.pl