Bliżej następcy kanadyjskich CF-18?

Kanadyjskie władze poinformowały o opracowaniu przez Narodowy Sekretariat Zamówienia Myśliwców (National Fighter Procurement Secretariat) projektu kwestionariusza dotyczących kosztów dostawy nowych samolotów myśliwskich. Dokument ten jest kluczowym dla zastąpienia używanych przez ten kraj CF-18.

Kwestionariusz sporządzony przez NFPC rozesłany został do pięciu potencjalnych producentów samolotów myśliwskich. Ma to na celu umożliwienie dostawcom zapoznania się z dokumentem i zgłoszenie uwag merytorycznych do podanych w nim warunków. Kanadyjskie władze chcą zapoznać się z uwagami producentów by je ewentualnie uwzględnić przed opracowaniem ostatecznego wariantu zamówienia. W niedalekiej przyszłości opracowany zostanie jeszcze jeden kwestionariusz dla producentów – koncentrujący się na potencjalnej współpracy z przemysłem.

Aktualnie prowadzone działania są częścią specjalnego siedmiopunktowego programu mającego na celu pozyskanie następcy dla używanych przez Kanadyjczyków samolotów CF-18. Co ważne, bez realizacji wszystkich elementów planu nie będzie możliwe podjęcie decyzji o wyborze nowych maszyn.

Źródło: Public Works and Government Services Canada

Zdjęcie: http://www.rcaf-arc.forces.gc.ca/