Linie lotnicze Volaris mają już A320 wyposażone w Sharklety

Dzisiaj meksykaskie tanie linie lotnicze Volaris świętowały dostawę pierwszego samolotu Airbus A320 wyposażonego w sharklety. Z tej okazji odbył się lot specjalny z Mexico City do Cancun. Volaris jest pierwszym meksykańskim przewoźnikiem wyposażonym w nowe zakończenia skrzydeł, przyczyniające się do redukcji paliwa. Dzisiejszy lot zademonstrował wydajność samolotu przed przedstawicielami z Francji, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii którzy byli na pokładzie w towarzystwie kierownictwa Volaris i Airbusa. Samolot wyposażony jest w silniki IAE.

Sharklety są wykonane z lekkich kompozytów i mają wysokość 2,4 m. Są stosowane opcjonalnie w nowych samolotach z rodziny A320 i pozwalają przewoźnikom na redukcję zużycia paliwa do 4 procent na dłuższych trasach i zmniejszenie emisji COz o ok. 1000 ton na jeden samolot w ciągu roku. Sharklety z kolei pozwalają operatorom na zwiększenie zasięgu o dodatkowe 100 mil morskich lub zwiększenie ładowności samolotu o ok. 450 kg.

Linie Volaris są pierwszym przewoźnikiem w Meksyku, który zamówił A320neo. Kontrakt przewiduje dostawę 44 samolotów, w tym 30 A320neo i 14 A320ceo. Przewoźnik, który dysponuje flotą składającą się wyłącznie z samolotów Airbusa eksploatuje obecnie 43 samoloty A320 i czeka na dostawę kolejnych 48 maszyn.

Źródło/Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus