CSSP Przodującą Instytucją Wojskową

W środę, 13 marca br., w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego, odbyła się doroczna odprawa rozliczeniowo – koordynacyjna kierowniczej kadry MON i SZ RP, której gospodarzem był minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

W odprawie uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk oraz przedstawiciele parlamentu i władz państwowych. Podczas odprawy Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych płk dypl. Dariusz Sienkiewicz odebrał akt nadania oraz Tytuł honorowy „Przodująca Instytucja Wojskowa”. Wyróżnienie jest udzielane przez Ministra Obrony Narodowej instytucjom wojskowym za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej w 2012 roku, w istotnym stopniu wpływających na zwiększenie zdolności i gotowości bojowej Sił Zbrojnych oraz umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Tytuł honorowy „Przodująca Instytucja Wojskowa”, CSSP otrzymało po raz drugi (pierwszy w 2011 roku, za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej w 2010 roku). Żołnierze CSSP już wkrótce otrzymają na uroczystej zbiórce sznury wyróżniające. Sznury wyróżniające żołnierzy „Przodującej Instytucji Wojskowej” wykonane są w barwach: – dla dowódcy – amarantowo-srebrny z dwoma chwastami; – dla żołnierzy – amarantowy z dwoma chwastami.

Autor: http://www.cs.sp.mil.pl, mjr Wiesław Wiśniewski

Zdjęcia: http://www.cs.sp.mil.pl, Mirosław Cyryl Wójtowicz