Kategorie
Lotnictwo cywilne

Bombardier – podsumowanie 2012 roku

Firma Bombardier Aerospace podsumowała rok 2012. Zakończył się on dostarczeniem do odbiorców 233 samolotów oraz zdobyciem zamówień na 481 maszyn (w 2011 było to 249), głównie od następujących przewoźników i firm leasingowych: Delta Air Lines, NetJets, Nordic Aviation Capital, Garuda Indonesia, VistaJet czy WestJet.

Guy C. Hachey CEO Bombardier Aerospace: Nasi dotychczasowi klienci potwierdzili zaufanie do samolotów Bombardier w 2012 roku poprzez składanie nowych zamówień na powiększanie swoich flot jak i ich odnowę. Dumnie witamy również nowych klientów z rynków wschodzących i tych już rozwiniętych. Jesteśmy liderem rynku samolotów biznesowych, restrukturyzacja sprzedaży naszych samolotów komercjalnych również przynosi zadowalające efekty. Podsumowując, widzimy duży potencjał na przyszłość dla wszystkich naszych maszyn.

Źródło: Bombardier

Autor: Paweł Lach

Paweł Lach - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalność Historia Wojskowości. Zainteresowania skupiają się wokół historii lotnictwa II wojny światowej oraz historii średniowiecza. Dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach lotnictwa cywilnego w Polsce i na świecie.