Kategorie
Lotnictwo cywilne

Delta Air Lines zamawia 40 samolotów Bombardier CRJ900 NextGen

Zamówienie składa się na 40 maszyn Bombardier CRJ900 NextGen oraz dodatkowych 30 w opcji. W przypadku skorzystania z opcji łączna wartość kontraktu to 3,29 miliarda dolarów. Samoloty będę skonfigurowane na 76 miejsc w układzie dwuklasowym.

„Wybraliśmy samoloty Bombardier CRJ900 NextGen ponieważ jesteśmy pewni, że to najbardziej ekonomiczne samoloty w swojej klasie dla naszych operacji, te regionalne odrzutowce spełniają perfekcyjnie założenia porozumienia, które zawarliśmy z naszymi pilotami na dodanie 70 nowych 76-miejscowych samolotów do naszej floty”, powiedział Ed Bastian szef Delta Air Lines.

Wraz opisywanych zamówieniem, Bombardier zebrał zamówienia na łacznie 1775 samoloty CRJ Series, w tym 314 CRJ900 i CRJ 900 NextGen. Samoloty tej serii są na wyposażeniu ponad 60 przewoźników z ponad 50 krajów na całym świecie. Przetransportowały już 1,2 miliarda pasażerów w ramach 34 milionów godzin spędzonych w powietrzu.

Źródło/Grafika: Bombardier

 

Autor: Paweł Lach

Paweł Lach - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalność Historia Wojskowości. Zainteresowania skupiają się wokół historii lotnictwa II wojny światowej oraz historii średniowiecza. Dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach lotnictwa cywilnego w Polsce i na świecie.