Ponad 6 tysięcy zgłoszeń do konkursu „Fly Your Ideas”

Poniżej komunikat prasowy firmy Airbus dotyczący konkursu Fly Your Ideas:

Dwukrotnie więcej uczestników w porównaniu z poprzednią edycją chce przedstawić innowacyjne pomysły na ekologiczne rozwiązania w branży lotniczej.

Ponad 6 tys. studentów z ponad stu krajów zarejestrowało się w konkursie „Pomysły z polotem 2013” – międzynarodowym konkursie dla studentów organizowanym przez wiodącego producenta samolotów, firmę Airbus. Zespoły studentów mają opracować i przedstawić pomysły na bardziej ekologiczne lotnictwo przyszłości. W tym roku w konkursie zarejestrowało się dwukrotnie więcej studentów niż w roku ubiegłym.

Wśród uczestników jest 22 studentów z Polski, którzy pod okiem najlepszych ekspertów branży lotniczej będą dalej rozwijać wstępny projekt by powalczyć o główną nagrodę – 30 tys. euro.

Sędziowie z Airbusa już dokonują przeglądu zgłoszeń w celu zakwalifikowania najbardziej innowacyjnych pomysłów do następnej rundy. Do drugiego etapu może przejść maksymalnie 100 drużyn.

W tym roku zespoły mają za zadanie przedstawić ekologiczne rozwiązania dotyczące jednego z wyzwań branży lotniczej: „Energia”, „Wydajność”, „Zrównoważony rozwój”, „Wzrost ruchu lotniczego”, „Obsługa pasażera” oraz „Działalność przyjazna dla społeczności lokalnych”.

By zakwalifikować się do etapu finałowego, zespoły muszą przejść trzy rundy o rosnącym stopniu trudności. W finale zaprezentują swój projekt przed jury złożonym z ekspertów branżowych, a wręczenie nagrody odbędzie się w centrali UNESCO w Paryżu w czerwcu 2013 r.

Nad tegoroczną edycją konkursu patronat objęło UNESCO.

Źródło/Zdjęcie: Airbus