Linie airBaltic zamawiają 10 samolotów Bombardier CS300

Bombardier poinformował, że litewskie linie lotnicze airBaltic zdecydowały się na zamówienie 10 samolotów Bombardier CS300. Dodatkowo przewoźnik nabył opcję na kolejne 10 maszyn tego typu. Podpisana umowa to efekt listu intencyjnego (Letter of Intent LOI) zawartego na Farnborough Air Show w lipcu 2012 roku. Wartość kontraktu na 10 maszyn CS300 to 764 miliony dolarów, zaś po uwzględnieniu opcji da to sumę 1,57 miliarda dolarów.

Martin Gauss, CEO airBaltic: Nowoczesna i efektywny flota to jeden z fundamentów biznesu lotniczego, to zamówienie to ekscytujący krok do przodu dla nas. Wykonaliśmy głęboką analizę maszyn i technologii oferowanych przez firmę Bombardier, rezultat był czytelny i dlatego zdecydowaliśmy się na samoloty CSeries. Na początku tego roku rozpoczęliśmy program zastępowania starych samolotów nowymi, także produkcji Bombardiera, w ramach naszej floty będziemy korzystać z samolotów Bombardier Q400 NextGen oraz CS300. Każdy z tych typów jest najbardziej ekonomiczny w swojej klasie, doskonale wpisuje się w nasze plany ze względu na swoje zalety, ekonomiczność, niską szkodliwość dla środowiska i komfort pasażerów.

Warto dodać, że to już drugie zamówienie na samoloty CSeries w ostatnim czasie. Samoloty CS100 zamówił nieujawniony nabywca.

BA-CS300_airBaltic

Źródło/Grafika: Bombardier