Kartki świąteczne polecą do Afganistanu z 8. BLTr

Po raz kolejny uczniowie ze śląskich i małopolskich szkół przy współpracy z 8. Bazą Lotnictwa Transportowego przeprowadzili akcję przesłania kartek świątecznych dla żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w ramach misji ISAF w Afganistanie. Poniżej zamieszczamy informację prasową o tym wydarzeniu 8. BLTr.

Po raz piąty odbyła się akcja „Kartki świąteczne” dla naszych żołnierzy przebywających w Afganistanie. W dniu 12 grudnia 2012r. na balickie lotnisko przybyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej, XIV Liceum Ogólnokształcącego im. mjr H.Sucharskiego w Katowicach oraz z Ośrodka Szkolnego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. Blisko 40 uczniów przywiozło na krakowskie lotnisko ponad 2000 kartek świątecznych. Część z nich wykonali własnoręcznie.

W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie przygotowywali pocztówki i listy świąteczne dla żołnierzy, którzy obecnie pełnią służbę w Afganistanie. Oprócz polskich żołnierzy kartki te otrzymają również amerykanie. Przekazanie kartek świątecznych współorganizował konsulat USA w Krakowie. Jest to kontynuacja akcji „Bożonarodzeniowe kartki dla polskich żołnierzy” zainicjowanej przez Polsko-Amerykańskie Forum i Konsulat Generalny USA przed Bożym Narodzeniem w 2010. W spotkaniu wziął udział konsul USA ds. Prasy i Kultury, Brian George . Dzieci i młodzież własnoręcznie wnieśli kartki i listy do samolotu CASA C295 stojącego na balickim lotnisku, który dziś popołudniu odleci do Afganistanu. Po zostawieniu przesyłek piloci odpowiadali na pytania uczniów dotyczące latania i Afganistanu. Dzieci były zadowolone z możliwości obejrzenia samolotu, hangaru i rozmowy z pilotami i inżynierami.

Źródło: http://www.8bltr.sp.mil.pl

Zdjęcia: kpt. Maciej Nojek