Starflyer odbiera samolot Airbus A320

Starflyer to przewoźnik z Japonii, który 12 grudnia odebrał swój pierwszy bezpośrednio kupiony samolot Airbus A320. Został on przekazany w Tuluzie we Francji.

Airbus A320 jest pierwszym z trzech zamówionych przez przewoźnika w 2011 roku. Napędzany jest silnikami CFM56-5B4/P. Może zabrać na pokład 150 pasażerów w układzie jednoklasowym. Samolot bedzie operował na trasach regionalnych w Japonii.

Obecnie Starflyer korzysta z 7 leasingowanych Airbusów A320, pierwszy z nich był przekazany dokładnie 7 lat temu. Łącznie flota japońskiego przewoźnika będzie liczyć 15 A320, z czego 12 leasingowanych, zaś 3 bezpośrednio zakupione.

Dzięki najniższemu poziomowi zużycia paliwa w swojej klasie oraz wysokiej niezawodności, A320 pełni kluczową rolę w sukcesie linii Startflyer, dzięki szerokiej kabinie pasażerskiej, będziemy zdolni do dalszego oferowania pasażerom najwyższych standardów, co jest kluczem do osiągnięcia przewagi na coraz bardziej konkurencyjnym rynku japońskim, powiedział podczas uroczystości w Tuluzie CEO Starflyer Shinichi Yonehara.

Źródło: Airbus