Dowódcy-Armie-Bitwy: wybrane aspekty historii wojskowości – konferencja we Wrocławiu

 

W dniach 14-15 grudnia na Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się studencka ogólnopolska konferencja „Dowódcy-Armie-Bitwy: wybrane aspekty historii wojskowości”.

Jest to trzecia edycja grudniowej konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Historyków Wojskowości UWr. W poprzednich latach koło to organizowało następujące konferencje: „Dylematy bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989” (wraz z Kołem Wschodnioznawców UWr) oraz zeszłoroczną „Od Beresteczka po Zatokę Perską. Przegląd najważniejszych aspektów historii wojskowości”.

Na konferencji pojawi się doktorant archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, studenci i doktoranci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studenci i doktoranci Uniwersytetu Wrocławskiego. Poruszanych będzie wiele aspektów, z każdej epoce w historii, począwszy od starożytności i grabieży Syrakuz w 212 r. p.n.e. po działania w II wojnie światowej (operacja Weserübung). Konferencja będzie dwudniowa, a udział weźmie 16 prelegentów.

Mamy nadzieję, że konferencja będzie dobrym miejscem do dyskusji na ważne tematy z zakresu historii wojskowości, przez co uczestnicy pogłębią swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Najlepsze artykuły z Konferencji ukażą się na łamach infolotnicze.pl