Dziś inauguracja połączenia Doha-Warszawa z Qatar Airways

Dzisiaj, 5 grudnia 2012 roku o 13.15 na lotnisku Chopina w Warszawie wyląduje Airbus A320 linii Quatar Airways inaugurując połączenie między Doha a Warszawą.

Poniżej informacja prasowa Lotniska Chopina w tej sprawie.

Linia Lotnicza Qatar Airways już w najbliższą środę uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Doha-Warszawa-Doha. Samoloty przewoźnika lądować będą na Lotnisku Chopina cztery razy w tygodniu.

Qatar Airways to pierwsza pięciogwiazdkowa linia lotnicza, która uruchomi połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie. Przewoźnik będzie realizował połączenie samolotem Airbus 320, oferując podróż w dwóch klasach: 12 miejsc w klasie biznes i 132 w ekonomicznej. Każde miejsce wyposażone będzie w interaktywny system rozrywki audio i video, oferujący setki filmów, programów telewizyjnych i kanałów muzycznych.

Loty odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Dohy zaplanowano na godzinę 9:20, samolot wyląduje w Warszawie o 13:20. Natomiast wylot z Warszawy planowany jest na 15:35, a lądowanie w stolicy Kataru o 22:55.

– Jestem pewien, że połączenie z Warszawą będzie sukcesem i da pasażerom możliwość podróżowania do stolicy Kataru oraz miast Środkowego Wschodu, Afryki i Azji – powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

– Bardzo cieszy nas decyzja Qatar Airways o uruchomienia połączenia do Warszawy. Fakt, że pięciogwiazdkowa linia lotnicza będzie realizowała połączenia z Lotniska Chopina pokazuje, że warszawskie lotnisko staje się jednym z najważniejszych portów w Europie Środkowej. Połączenia, które będą realizowane przez Qatar Airways dadzą naszym pasażerom zupełnie nowe możliwości podróżowania po świecie – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Qatar Airways to jedne z najlepszych pięciogwiazdkowych linii lotniczych na świecie. Obecnie dysponując flotą 110 nowoczesnych samolotów realizuje 118 połączeń z Europą, Środkowym Wschodem, Afryką, Azją, Północną i Południową Ameryką. Według najnowszego rankingu Skytrax, w którym pasażerowie wybierają najlepszego przewoźnika, Qatar jest czwartą najlepszą pięciogwiazdkową linią świata.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje zarówno krajowy i międzynarodowy pasażerski ruch rozkładowy i czarterowy, ruch cargo, jak i loty lotnictwa ogólnego. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało łącznie ponad 9,3 miliona pasażerów, czyli prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Źródło: Lotnisko Chopina