Linie lotnicze Interjet podpisały umowę zakupu 40 samolotów Airbus A320neo

Poniżej informacja prasowa firmy Airbus w tej sprawie.

Meksykański przewoźnik niskokosztowy, Interjet, eksploatujący wyłącznie samoloty Airbusa podpisał umowę zakupu 40 samolotów Airbus A320neo. Samoloty te dołączą do obecnej floty 36 A320.

W ciągu siedmiu lat obecności na rynku Interjet stał się czołowym krajowym przewoźnikiem Meksyku, który szybko rozbudował sieć połączeń krajowych oraz do Stanów Zjednoczonych, Ameryki Środkowej i na Karaiby. Nowe samoloty A320neo pozwolą na rozwój przewoźnika, dalsze poszerzenie sieci połączeń i modernizację floty. Obecnie linie lotnicze czekają na dostawę 45 samolotów z rodziny A320, liczba ta obejmuje najnowsze zamówienie.

Dotychczas zamówiono prawie 8,600 samolotów z rodziny A320, z czego ponad 5300 dostarczono już do ponad 350 klientów i operatorów na całym świecie, co oznacza, że jest to najlepiej sprzedający się samolot w lotnictwie pasażerskim w historii. Dzięki potwierdzonej niezawodności oraz wydłużonym okresom między przeglądami serwisowymi, rodzina samolotów A320 może pochwalić się najniższymi kosztami operacyjnymi spośród wszystkich samolotów wąskokadłubowych. Model A320neo, który zebrał już prawie 1500 zamówień od 30 klientów od czasu wejścia do oferty jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii, program A320neo postępuję zgodnie z planem i samolot wejdzie do eksploatacji od 2015 r.

Źródło/Grafika: Airbus