Przegląd zmodernizowanego KC-135

Pierwszy z 17 zmodernizowanych KC-135 przyleciał do MCCONNELL AIR FORCE BASE na rutynową kontrolę.

Maszyna tą doprowadzono do standardu Block 45, który pozwala na przedłużenie okresu użytkowania tych skądinąd wiekowych powietrznych tankowców. Celem prowadzonego programu modernizacyjnego jest utrzymanie samolotów w dobrej kondycji, w stanie odpowiadającym właściwym poziomom bezpieczeństwa oraz zachowanie kompatybilności z nowoczesnymi standardami.

W kokpicie dodano wyświetlacz ciekłokrystaliczny w miejsce tradycyjnych wskaźników oraz zmieniono autopilota. Modernizacja przebigea w Okalhomie i dopiero po tym samoloty trafiają do Edwards Air Force Base na testy. Każda z maszyn musi jednak zawitać najpierw w McConnell na przegląd niezależnie od miejsca stacjonowania, by móc wrócić do macierzystej jednostki.

Kolejny planowany przegląd ma odbyć się w październiku. Zanim cała 17 wejdzie do służby liniowej w połowie roku 2013 ponad 60 pilotów ukończy wstępne szkolenie i później zacznie instruować innych pilotów. Jako narzędzie szkoleniowe skonstruowany zostanie również symulator maszyny KC-135 Block 45.

Źródło: USAF

Zdjęcie: USAF