SpyLite Multi Configuration Tactical UAS

SpyLite Multi Configuration Tactical UAS to aparat zdolny do operowania w każdych warunkach pogodowych.

Zaletą systemy jest możliwość zastosowania go zarówno do zadań wojskowych, misji wykonywanych na rzecz służb mundurowych oraz misji stricte cywilnych. Główny celem aparatu jest zdobywanie krytycznych danych wizualnych w czasie rzeczywistym w nakazanym rejonie przez co osiągnięta ma zostać świadomość sytuacyjna i tym samym przewaga taktyczna.

SpyLite może być transportowany przez 2 operatorów z maksymalną masą przenoszoną przez każdego z nich wynoszącą 20kg. Zaletą systemu jest również możliwość operowania w trybie przedłużonego pozostawania w powietrzu dzięki możliwości zwiększenia rozpiętości skrzydeł i zastosowania większej baterii. Maszyna może z powodzeniem operować przy wietrze do 40 węzłów w pochmurne i deszczowe dni, a do jej obsługi nie potrzeba długotrwałego szkolenia. System może być w krótkim czasie wprowadzony do działania i zapewnić tzw. zwiad „over-the-hill”. W przypadku operowania na rzecz Sił Specjalnych platforma może być przydatna do wykrywania ruchu w wybranym rejonie i śledzenia wyznaczonych obiektów. System startuje przy pomocy niewielkiej katapulty, a lądowanie odbywa się przy pomocy spadochronu oraz poduszki powietrznej.

Podstawowe dane:
Masa: 6/8kg
Ładunek użyteczny: 1kg
Długotrwałość lotu: 1,5/3,5h
Zasięg kontroli: 10km/35km

Źródło: BlueBird Aero Systems

Zdjęcia: BlueBird Aero Systems

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii