Tajskie linie lotnicze THAI odbierają swój pierwszy samolot Airbus A380

Poniżej komunikat prasowy firmy Airbus.

„Linie lotnicze Thai Airways International (THAI) odebrały swój pierwszy samolot Airbus A380 i tym samym stały się 9. operatorem największego i najbardziej wydajnego ekonomicznie samolotu. Samolot został dzisiaj uroczyście przekazany kapitanowi Montree Jumrieng, wiceprezesowi ds technicznych THAI podczas ceremonii w Tuluzie.

Linie lotnicze THAI zamówiły sześć A380 wyposażonych w silniki Rolls-Royce Trent 900. Kabina samolotu podzielona jest na 3 klasy i oferuje miejsca dla 507 pasażerów; 12 kabin prywatnych (First Class), 60 foteli w klasie Royal Silk Class oraz 435 miejsc w klasie ekonomicznej. Wszystkie klasy cechuje nowoczesna aranżacja. Pasażerowie mogą korzystać z najnowocześniejszego systemu rozrywki pokładowej, gniazd i źródeł zasilania do urządzeń komunikacyjnych.  

Linie THAI rozpoczną rejsy komercyjne samolotem A380 na początku października na trasach Bangkok- Hong Kong i Bangkong – Singapur. Wraz z przyjęciem do floty kolejnych samolotów Airbus A380 siatka połączeń wzbogaci się o połączenia do Frankfurtu pod koniec roku, a następnie do Tokio i Paryża w 2013 r.

Od wejścia do eksploatacji w 2007 r. A380 przewyższył oczekiwania , zabierając na pokład więcej pasażerów, oferując rejsy na dalsze trasy po niższych cenach i wywierając mniejszy wpływ na środowisko naturalne.  Przestrzenna, cicha kabina samolotu, komfort podróży  sprawiły, że A380 cieszy się ogromnym powodzeniem wśród pasażerów, co przekłada się na większy procent zapełnienia miejsc i przynosi wyższe korzyści ekonomiczne na wszystkich trasach, na których jest eksploatowany.

A380 może przemierzać odległości 15 700 km bez międzylądowania. Oznacza to, że może odbywać rejsy z Bangkoku do każdego miejsca w Europie, a rejsy do Stanów Zjednoczonych z jednym międzylądowaniem.”

Źródło/Zdjęcie: Airbus