Nowy zimowy rozkład lotów przewoźnika Eurolot

Poniżej informacja prasowa Eurolotu:

„Nowości w Eurolocie! Pięć nowych połączeń zagranicznych do poniedziałku (10.09) pojawi się w naszym rozkładzie. Sprawdźcie, dokąd polecicie!

Miłośnicy zimowych sportów od grudnia będą mogli latać z nami między innymi do austriackiego Innsbrucku i włoskiej Werony. Bilety na loty do Innsbrucku i Werony dostępne będą w sprzedaży od poniedziałku (10.09). Bilety na pozostałe połączenia z zimowej siatki Eurolotu można rezerwować już od dzisiaj (06.09). 

Siatka połączeń Eurolotu na sezon zima 2012/2013 to przede wszystkim nowe, niespotykane dotąd w naszej ofercie trasy. Listę nowości otwiera położony w Austrii Innsbruck, dokąd rejsy odbywać się będą – począwszy od 1 grudnia – z Warszawy i Gdańska. Ze stolicy samolot startować będzie raz w tygodniu, w soboty, o godz. 9.50. Z gdańskiego portu zabierzemy lecących do Innsbrucku sobotnim rejsem o godz. 14.40.

Z pierwszym dniem grudnia ruszą też loty z Krakowa i Poznania do włoskiej Werony. W każdą sobotę aż do 30 marca 2013 r. do Werony polecimy z krakowskiego lotniska rejsem o godz. 7.00. Z poznańskiej Ławicy samolot będzie starował do Włoch w soboty o 12:00. Na obu trasach lot potrwa około dwóch godzin.

Wszystkie cztery kierunki obsługiwać będą nowoczesne samoloty Q400 NextGen. Flota Eurolotu liczy obecnie siedem takich maszyn. W do końca czerwca 2013 roku w naszych barwach latać będzie łącznie 14 nowych Bombardierów Q400 NextGen.

Na narty z Poznania

Loty do włoskiej Werony to nie jedyna nowość z poznańskiego lotniska. Rozbudowaliśmy siatkę połączeń z Ławicy o zimowe loty do słowackiego Popradu. Samolotem w Tatry polecimy ze stolicy Wielkopolski od 22 grudnia. Wylot do Popradu zaplanowano w soboty o godz. 12:00. Z tygodniowego wypoczynku w pobliżu Zakopanego pasażerowie wrócą rejsem powrotnym o godz. 14:00.

Kontynuujemy też loty z Poznania do Krakowa. Na trasie polecimy dziesięć razy w tygodniu. Od 28 października nieznacznie zmienią się godziny wylotów. Od poniedziałku do czwartku samolot do stolicy Małopolski poleci dwa razy dziennie, o godz. 8.20 i 21.35. W piątki i niedziele będzie można kupić bilet na jedno, wieczorne połączenie.

Z Krakowa zimą do kraju i za granicę

Częściej i w nowych kierunkach polecimy również z Krakowa. Na zimowej mapie nowości Werona zastąpiła letni kierunek do włoskiej Florencji, który wróci do naszej siatki na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Ponadto z końcem października częściej polecimy z Małopolski do Zurychu. Z dotychczasowych trzech, zwiększamy ilość połączeń ze Szwajcarią do pięciu lotów tygodniowo. Na pokładach nowych Bombardierów pasażerowie polecą do Zurychu we wtorki, czwartki i soboty lotem o 6:35. W piątki i niedziele do Szwajcarii startujemy o 18.30.

Z Kraków Airport kontynuujemy także loty do Amsterdamu, gdzie bez zmian wylatujemy cztery razy w tygodniu. W zimowej siatce są też loty z Krakowa do Hamburga i Lwowa, uruchomione w maju i czerwcu 2012. Do Niemiec polecimy, tak jak dotychczas – we wtorki i czwartki oraz w soboty. Od 28 października do Lwowa Eurolot latać będzie z krakowskiego portu trzy razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele, o godz. 10.45. Zaplanowaliśmy również dodatkowe połączenie na trasach Kraków – Lwów  oraz Wrocław – Lwów w czwartek, 1 listopada.

W sezonie letnim 2013 z Krakowa ponownie wystartujemy do Florencji, Heringsdorfu (Świnoujście), Wilna i Dubrownika.

Nie zmieni się siatka połączeń krajowych z krakowskiego lotniska. Ze stolicy Małopolski Eurolot startować będzie do Gdańska 12 razy w tygodniu. Do Poznania z Krakowa podróżni mogą dotrzeć jednym z dziesięciu rejsów zaplanowanych w tygodniu. Do Szczecina mieszkańcy Polski południowej polecą raz dziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Z Gdańska częściej i w nowym kierunku

Otwieramy kolejne połączenia z Gdańska. Nowością w zimowej siatce są zaplanowane w soboty loty do austriackiego Innsbrucku. Mieszkańcy Trójmiasta bez zmian będą też latać (trzy razy w tygodniu) do Amsterdamu, Bremy i duńskiego Aarhus. Z Pomorza kontynuujemy także rejsy do położonego w Tatrach Popradu (z przerwą od listopada do 20 grudnia), dokąd polecimy także z Warszawy. Nie zmienia się ilość połączeń z Krakowem, gdzie Eurolot lata z Gdańska dwanaście razy w tygodniu. W około godzinę dolecimy też zimą z Pomorza do Katowic. Połączenie ze Śląskiem wystartowało w poniedziałek, 3 września i już cieszy się sporą popularnością. Zwiększy się także ilość połączeń na trasie Gdańsk-Wrocław z dziesięciu do jedenastu lotów tygodniowo. Do stolicy Dolnego Śląska podróżni będą mogli latać z Gdańska dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku o 6.40 i 19.35 oraz lotem wieczornym w niedziele.

W przyszłorocznym, letnim rozkładzie ponownie znajdą się cieszące się popularnością loty sezonowe z Warszawy do Splitu i Zadaru oraz wakacyjne rejsy do Heringsdorfu koło Świnoujścia.”

Źródło: Eurolot