Eurolot współpracuje z Polską Akcją Humanitarną

Eurolot został partnerem akcji „Woda dla Afryki”.

Poniżej komunikat przewoźnika w tej sprawie:

„Zwracając uwagę na problem braku wody na świecie, linie Eurolot zostały nowym partnerem akcji społecznej Woda dla Afryki, prowadzonej wspólnie przez Polską Akcję Humanitarną i Cisowiankę.

Dzięki tej współpracy na pokładach naszych linii pasażerowie będą mogli bezpłatnie odebrać dedykowaną akcji puszkę Cisowianki, wspierając w ten sposób budowę studni i ujęć wodnych w Afryce.

Specjalna puszka Cisowianki dedykowana akcji Woda dla Afryki będzie dostępna na pokładach wszystkich samolotów linii Eurolot. W ten sposób akcja pokonała siłę grawitacji. Odbierając puszkę podczas lotu, wspieracie akcję. Koszt zakupu puszek odbieranych przez pasażerów pokrywa Eurolot.

Pragniemy, by ta niecodzienna forma promocji jeszcze bardziej zwróciła uwagę na problem braku wody na świecie.

Akcja Woda dla Afryki (wcześniej Woda dla Sudanu) prowadzona jest przez Polską Akcję Humanitarną od 2008 roku. Jej celem jest zapewnienie dostępu do wody pitnej, poprzez budowę studni i ujęć wodnych w Afryce. W tym celu zostały stworzone specjalne butelki Cisowianki o pojemności 0,33 litra, z których cały zysk przeznaczany jest na rzecz akcji.

W sierpniu 2012 roku do butelek dołączyły specjalnie oznakowane puszki. Każda puszka i butelka, według szacunków Polskiej Akcji Humanitarnej, oznacza aż 5 litrów wody dla mieszkańców Afryki. Do tej pory dzięki akcji dostęp do wody otrzymało kilka tysięcy ludzi.”

Źródło: Eurolot