Pierwszy C295 po przeglądzie w Polsce

Firma Airbus Military przekazała informację o oddaniu pierwszej maszyny po przeglądzie w Polskich zakładach.

Poniżej zamieszczamy komunikat prasowy w tej sprawie:

W warszawskim Centrum Serwisowym zlokalizowanym w zakładach Airbus Military EADS PZL Warszawa-Okęcie pomyślnie zakończył się pierwszy główny przegląd samolotu CASA C295 (nr 012) należącego do Polskich Sił Powietrznych. Oprócz remontu głównego i wdrożenia szeregu modyfikacji samolot otrzymał także nowe malowanie. Była to pierwsza usługa serwisowa wykonana całkowicie przez polskie Centrum Serwisowe samolotów C295 w Warszawie po jego oficjalnym otwarciu w listopadzie 2011 r.

Pierwszy samolot C295 (nr 011), należący do floty Polskich Sił Powietrznych przeszedł usługę serwisową w 2011 w Sevilli, gdzie mieści się główne centrum obsługowe koncernu. Remont został wykonany przez polski zespół pod nadzorem hiszpańskich specjalistów.

Samolot oznaczony numerem 012 po opuszczeniu Centrum Serwisowego w Warszawie odleciał 23 sierpnia do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

Przeglądy 8-letnie realizowane w Warszawie trwają ok. 7 miesięcy każdy. Obecnie kolejne dwa samoloty C295 Polskich Sił Powietrznych są w trakcie usługi serwisowej w Warszawie.

Centrum serwisowe C295 otwarte w ubiegłym roku oferuje pełny zakres obsługi serwisowej samolotów C295 eksploatowanych przez Polskie Siły Powietrzne oraz innych operatorów i potencjalnych klientów w Europie i na świecie, a także usługi serwisowe innych produktów Airbus Military. Centrum zatrudnia obecnie ponad 30 pracowników. Centrum powstało w wyniku realizacji jednego z zobowiązań offsetowych EADS CASA (Airbus Military).

Źródło: Airbus Military

Zdjęcie: Airbus Military