Eurolot odebrał już pięć samolotów Bombardier Q400 NextGen

Piąty samolot wylądował w Warszawie 10 sierpnia 2012 roku.

To jeden z zamówionych pod koniec lutego bieżącego roku ośmiu maszyn Bombardier Q400 NextGen. Samoloty docierają zgodnie z harmonogramem, pierwszy dotarł w drugiej połowie maja. Poniżej informacja prasowa Eurolotu:

„W piątek (10.08) po godzinie 20. samolot wylądował na warszawskim lotnisku im. Chopina. To piąty Bombardier Q400 NextGen, który dołączył w tym roku do floty Eurolotu. 

Z fabryki Bombardiera w kanadyjskim Toronto wystartował do Polski w czwartek (09.08). Do końca 2012 flota Eurolotu wzbogaci się łączenie o osiem nowych samolotów Q400 NextGen. Trzy z nich już latają w naszych barwach na trasach krajowych i międzynarodowych.

Pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia typu LED – tradycyjne żarówki zastąpiono bowiem diodami, dającymi jaśniejsze światło.

Bombardiery są szybkie, a zarazem ekologiczne. Zużywają o ok. 30 do 40 proc. mniej paliwa niż latające na tych samych trasach odrzutowce. 32-metrowy Q400 zabierze na pokład 78 pasażerów. Samolot napędzają dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A.”

Źródło/Zdjęcia: Eurolot