PLL LOT – Boeing 737 w „olimpijskim” malowaniu

PLL LOT jest oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców na IO w Londynie.

Już kilka miesięcy temu pojawiła się ta informacja. Wtedy też zapowiadano specjalne malowanie samolotu. Pod koniec czerwca PLL LOT zamieścił następującą informację prasową:

„Boeing 737 LOT-u o rejestracji SP – LLG otrzymał specjalne malowanie z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Na tylnej części kadłuba po obu stronach samolotu został umieszczony oficjalny tytuł LOT-u jako „Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012” oraz symbol Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Samolot został oklejony na czas trwania Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie. W pierwszy rejs udał się 27 czerwca do Wrocławia a następnie do Londynu. Na pokładzie samolotu w olimpijskich barwach będzie podróżować Kadra Olimpijska ale także kibice. Samolot będzie wykonywał rejsy do europejskich miast.
Igrzyska Olimpijskie należą do najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, i są doskonałą okazją do promowania Polski poza granicami naszego kraju – mówi Leszek Chorzewski, Rzecznik Prasowy PLL LOT S.A. LOT wspiera naszych sportowców od wielu lat. To wielki zaszczyt dla naszej firmy być oficjalnym przewoźnikiem Reprezentacji – dodaje Leszek Chorzewski.

Projekt okolicznościowego – „olimpijskiego” malowania samolotu został zaprezentowany podczas podpisania umowy o partnerstwie polskiego przewoźnika z PKOL-em w maju br. Specjalne malowanie jest inicjatywą własną LOT-u, który jako narodowy przewoźnik mocno angażuje się w promocję Polski.

PLL LOT S.A. regularnie współpracują z PKOL-em od 1972 roku, kiedy to odbyły się letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także podczas Igrzysk zimowych, m.in w Vancouver.”

Źródło/Zdjęcie: PLL LOT