LOT oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców na IO w Londynie

Informacja prasowa w tej sprawie ukazał się 10 maja 2012 na stronach polskiego przewoźnika.

„Warszawa, 9 maja 2012 roku – Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużyły współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami letnimi w Londynie. To już kolejne Igrzyska, podczas których LOT będzie oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców.

W siedzibie PKOL w Warszawie Przemysław Książczyk, Prokurent ds. Marketingu i Obsługi Klienta PLL LOT S.A. oraz Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOL w obecności mediów podpisali umowę na przewóz członków Kadry Olimpijskiej oraz działaczy PKOL na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które rozpoczynają się 27 lipca.

Podczas oficjalnego podpisania kontraktu odbyła się premiera kampanii wizerunkowej, której start w mediach planowany jest na 14 maja 2012 roku.

Polski przewoźnik zaprezentował projekt okolicznościowego – „olimpijskiego” malowania samolotu, który będzie wykonywał rejsy w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W ramach umowy LOT otrzymał tytuł „Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012″. Narodowy przewoźnik będzie także Partnerem przy organizacji wydarzeń towarzyszących Igrzyskom na terenie polskich miast, m.in. podczas Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.

Piękną tradycją LOT-u jest, że przewozimy na pokładach naszych samolotów narodową kadrę udającą się na Igrzyska Olimpijskie – mówi Przemysław Książczyk, Prokurent ds. Marketingu i Obsługi Klienta PLL LOT S.A. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób wspierać polskich sportowców – dodaje Przemysław Książczyk.

PLL LOT S.A. regularnie współpracują z PKOL-em od 1972 roku, kiedy to odbyły się letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także podczas Igrzysk zimowych, m.in w Vancouver.”

Źródło: PLL LOT