Kategorie
Lotnictwo cywilne

Boeing angażuje się w prace badawcze w Polsce

Chodzi o projekt zarządzania ruchem lotniczym – Air Traffic Management.

20 czerwca 2012 Boeing ogłosił, że rozpoczyna współpracę z partnerami z Polski (PLL LOT, agencje rządowe, instytucje akademickie), której celem zwiększenie efektywności lotnictwa cywilnego oraz dochodowości przewoźników.

Współpraca została ogłoszona podczas polsko – amerykańskiego szczytu ekonomicznego. Jest ona kolejnym dowodem na silną pozycję firmy Boeing na polskim rynku, co potwierdziła swoimi słowami Henryka Bochniarz, prezes amerykańskiego giganta na Europę Środkową i Wschodnią. Dodała ona, że to pierwszy duży projekt badawczy firmy lotniczej w Polsce, co potwierdza unikalny talent i światową klasę możliwości technologicznych w naszym kraju.

Oprócz LOT-u we współpracy wezmą udział: firma Jeppesen Polska, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, linie Enter Air oraz Uniwersytet Warszawski. Prace będą nadzorowane przez Boeing Research & Technology-Europe (BR&T-Europe).

Źródło: Boeing

Grafika: PLL LOT

Autor: Paweł Lach

Paweł Lach - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalność Historia Wojskowości. Zainteresowania skupiają się wokół historii lotnictwa II wojny światowej oraz historii średniowiecza. Dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach lotnictwa cywilnego w Polsce i na świecie.