Komunikat OLT Express w sprawie awaryjnego lądowania

W dniu 17 maja 2012 roku miało miejsce awaryjne lądowanie Airbusa A320 należącego do OLT Express.

Oto pełny tekst komunikatu:

„17 maja ok. godz. 12:00 samolot Airbus A320 OLT Express rejsu czarterowego Warszawa – Hurgada (nr rejsu YAP 7107) lądował awaryjnie w Sofii.
Na pokładzie samolotu znajdowało się 147 Pasażerów oraz 8 członków załogi. Po wylądowaniu samolotu, Pasażerów sprawnie ewakuowano zgodnie z obowiązującymi procedurami. Według informacji potwierdzonej przez załogę rejsu, wszyscy Pasażerowie są bezpieczni i zdrowi.
Gdy samolot znajdował się na wysokości przelotowej z przyczyn, które teraz ustalamy, nastąpiła dekompresja kabiny, która wywołała wypadnięcie masek tlenowych. Zgodnie z procedurami Kapitan podjął decyzję o wykonaniu awaryjnego lądowania. W czasie uwolnienia masek tlenowych wypadł jeden z generatorów produkujących tlen, który prawdopodobnie uległ zatarciu i doszło do iskrzenia się urządzenia (widoczny był płomień). Urządzenie wypadło na wykładzinę i zostało natychmiast ugaszone przez personel pokładowy.
Po awaryjnym lądowaniu w Sofii Pasażerowie zostali sprawnie ewakuowani, a następnie przewiezieni do terminalu, gdzie otrzymali opiekę i darmowe posiłki.
O godzinie 18:05 polskiego czasu samolot Bułgarskich Linii Lotniczych Air Via (również Airbus A320) wystartował do Hurgady. Wszyscy Pasażerowie zdecydowali się na kontynuowanie podróży. Na pokładzie samolotu zostanie zapewniony Pasażerom ciepły posiłek.”

Źródło/Zdjęcie: OLT Express