Kategorie
Pociski

TALON Laser-Guided Rocket „LGR”

TALON Laser-Guided Rocket LGR to rozwiązanie opracowywane przez firmę Raytheon i EAI.

Celem systemu jest podniesienie możliwości już posiadanych rakiet 2,75cala (70mm). System opiera się na półaktywnej głowicy laserowej oraz na module kontrolnym, które są dodawane do już istniejących rakiet niekierowanych w przedniej ich części. Głównym celem powstania tej gałęzi systemów jest wypełnienie luki pomiędzy niekierowanymi rakietami, a ciężkimi, kierowanymi pociskami przeciwczołgowymi. TALON LGR wpisuje się pomiędzy te dwie kategorie zapewniając skuteczne niszczenie nieopancerzonych celów lub celów lekko opancerzonych. Dzięki dużej celności niwelowane jest prawdopodobieństwo przypadkowych ofiar i zniszczeń. Spory zasięg pozwala również chronić nosiciela przed ewentualną kontrakcją ze strony przeciwnika. Zmodyfikowana przy pomocy zestawu TALON rakieta jest w stanie atakować cele oddalone nawet o 6 kilometrów, które dodatkowo znajdują się w ruchu. Co więcej możliwe jest również strzelania z krótkich dystansów rzędu 1200m. Zastosowanie systemu nie wymaga wprowadzania modyfikacji do już istniejących wyrzutników i zasobników. Całość współpracuje również z naziemnymi wskaźnikami laserowymi.

Źródło: Raytheon

Zdjęcia: Raytheon

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.