31. BLT szykuje się na Red Flag 2012

Dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski 11 maja odwiedził 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Spotkał się z jej dowództwem oraz personelem komponentu lotniczego, który weźmie udział w międzynarodowym ćwiczeniu RED FLAG 2012.

O gotowości komponentu do ćwiczenia zameldował dowódcy SP nowo mianowany dowódca 6. eskadry lotniczej podpułkownik pilot Paweł Marcinkowski. „Bardzo się cieszę, że mogę się z wami spotkać. Jesteście wizytówką całych Sił Powietrznych. To wspaniałe, że po pięciu latach użytkowania samolotu F-16 możemy pokazać, jak wysoki poziom wyszkolenia osiągnęliśmy”, pochwalił lotników generał Majewski. Przypomniał im jednocześnie, aby powierzone zadania w powietrzu wykonywali
z uwagą i pełnym bezpieczeństwem. „Czekamy na wasz powrót i wierzymy, że wrócicie z tarczą”, zapewnił dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, generał brygady pilot Włodzimierz Usarek.

Komponent lotniczy dowodzony przez podpułkownika Marcinkowskiego w przyszłym tygodniu wyleci na największe międzynarodowe ćwiczenie lotnicze w tym roku. RED FLAG 2012 odbędzie się na Alasce w Stanach Zjednoczonych.

Kapitan Joanna Krząstek

oficer prasowy 31.BLT

Foto: st. kpr. Tomasz Włodarczyk