Garuda Indonesia zamawia kolejne 11 samolotów Airbus A330

Nowe Airbusy to klucz w modernizacji floty indonezyjskiego przewoźnika.

Kontrakt został podpisany przed przedstawicieli Garuda Indonesia i Airbusa – panów Emirsyah Satara i Toma Williamsa. Odbyło się to w obecności prezydenta Indonezji – Susilo Bambang Ydhoyono i brytyjskiego premiera obywającego wizytę roboczą – Davida Camerona.
Obecnie Garuda Indonesia oczekuje na 21 maszyn A330, wszystkie samoloty będą wyposażone w silniki Rolls-Royce Trent 700. Są to samoloty w wersji A330-300 o masie startowej 235 ton i wydłużonym zasięgu i konfiguracji dwuklasowej. Będą one operować z hubów w Dżakarcie i Denpasarze na Bali w rejony Azji, Środkowego Wschodu i Pacyfiku.

Emirsyah Satar, przedstawiciel Garuda Indonesia powiedział, że maszyny Airbus A330 to kluczowy element w rewitalizacji floty przewoźnika. Niskie koszty w przeliczeniu na jednego pasażera sprawiają, że samolot idealnie pasuje do floty GI i na pewno spełni oczekiwania pasażerów.

Dwusilnikowy A330 to bardzo udana konstrukcja firmy Airbus. Zamówionych zostało dotychczas 1200 samolotów różnych wersji, w służbie jest 800 sztuk u 90 operatorów na całym świecie. W użyciu jest także militarna wersja A330 – tankowiec A330 MRTT.

Źródło: Airbus

Grafika: Airbus