Kategorie
News Świat

Ruag oferuje modernizację indyjskich Do 228

Greg Waldron z Flightglobal poinformował o propozycji szwajcarskiej firmy RUAG skierowanej do Indii w sprawie maszyn Do 228.

Chodzi o modernizacje silników i śmigieł indyjskich samolotów Do 228. Samoloty są m.in. produkowane przez HAL (Hindustan Aeronautics Limited). Siły Powietrzne mają na stanie 40 samolotów tego typu, a Marynarka Wojenna używa 26 maszyn. Szacuje się, że siły zbrojne Indii powiększą liczbę samolotów do 100. W modernizowanych samolotach silniki miałyby ulec wymianie na standardowe dla maszyn Do 228 NG (Next Generation). Byłyby to jednostki Honeywell TPE331-10 z pięciołopatowymi kompozytowymi śmigłami. Możliwa jest również aktualizacja kokpitów. Sama wymiana śmigieł i silników nie trwałaby długo natomiast modernizacja kokpitu i awioniki to wyłączenie maszyny na około 6 miesięcy.

Źródło: Greg Waldron / Flightglobal

Zdjęcie: indianairforce.nic.in

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.