Kategorie
News Świat

ISR dla C-130J

System Senoir Scout inteligence, survaillance and reconnaissance (ISR) jest zabudowanym w kontenerze systemem dozoru pola walki.

System przejdzie akceptację w grudniu bieżącego roku. Został pomyślany tak by w łatwy sposób możliwe było zainstalowanie go na pokładzie C-130J. Dzięki umieszczeniu wszystkich podzespołów w kontenerze możliwe jest łatwe wtoczenie go na pokład samolotu. Po zamontowaniu na pokładzie samolotu możliwe jest wykonywani taktycznego zwiadu elektronicznego i geolokalizacji oraz przekazywanie dowódcom w powietrzu i na ziemi informacji związanych z przechwyconymi sygnałami. Locheed dostarcza tego typu systemy kontenerowe od ponad 20 lat. Pierwszy system Senior Scout ISR był używany podczas operacji Pustynna Burza w 1991 roku.

Źródło: Lockheed Martin

Zdjęcie: Lockheed Martin

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.