Kategorie
News Świat

Chiński bezzałogowiec bliski służby?

W sieci za sprawą China Defense Blog pojawiły się zdjęcia chińskiego bezzałgowego statku latającego UAV podobnego do aparatu Global Hawk.

Na zdjęciach aparat wygląda na całkiem dojrzała konstrukcję. Posiada również specjalne malowanie. Jeśli zdjęcia nie są fałszywe to być może Chiny niedługo dołączą do krajów wyposażonych w tej klasy bezzałogowce. Specjaliści z Aviation Week sugerują, że dzięki przewidywanemu pułapowi 60000 stóp i zasięgowi radaru równemu 300 milom aparat może służyć jako wskaźnik celów dla chińskich przeciw-okrętowych rakiet balistycznych. Sprawy zaczynają wyglądać coraz bardziej niepokojąco. Detronizacja USA nie nastąpi szybko, ale wydaje się nieuchronna. Tylko co wtedy?

Źródło: China Defense Blog, the-diplomat.com, defensetech.org
Zdjęcie: China Defense Blog

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.