Kategorie
News Świat

Producenci dalej chwalą się osiągnięciami programu F-35

Niedawno Northrop Grumman poinformował o dostarczeniu centralnej sekcji dla holenderskiego F-35. Podobne informacje prezentuje BAE Systems.

Firma poinformowała, że dostarczyła już 50 tylnych sekcji samolotu wraz z elementami usterzenia. Żeby zrozumieć skalę przedsięwzięcia warto przypomnieć, że zmontowano 50 element tego typu, ale do zrobienia w sumie jest ich 3000. Jak zarzeka się Tim Boness, dyrektor produkcji, firma przeszła daleką drogę od początku wytwarzania elementów w 2004 roku. Nastąpił dynamiczny rozwój zakładów w Samlesbury. Tempo produkcji wynosi obecnie 3 elementy miesięcznie. Celem firmy jest osiągnięcie zatrudnienia 1200 pracowników w 2016 roku by móc realizować zamówienie w tempie jednego zestawu samolotowego dziennie.

Zdjęcie: BAE Systems
Źródło: BAE Systems

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.