Saab dostarczy systemy dla Szwecji

Dnia 9 grudnia, Saab podpisał umowę ze Szwedzką Administracją ds. Materiałów Obronnych (FMV) i otrzymał zamówienie na zintegrowany system radarowy obrony powietrznej wraz z systemem dowodzenia i kontroli. Wartość zamówienia to około 2,1 miliarda koron szwedzkich, a umowa będzie realizowana w latach 2020-2025.Zamówienie obejmuje systemy Saab Giraffe 4A oraz modernizację radarów naziemnych Giraffe AMB będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych Szwecji. W ramach umowy Saab dostarczy dodatkowe zestawy sensorów, jak również zmodernizuje będące w linii systemy dowodzenia i kontroli. W ramach podpisanego kontraktu Saab zapewni także szeroką integrację jednostek ogniowych batalionów obrony powietrznej.

„Wspólnie ze Szwedzką Administracją ds. Materiałów Obronnych i Szwedzkimi Siłami Zbrojnymi stworzyliśmy kompleksowe, światowej klasy rozwiązanie, które integruje sensory, systemy dowodzenia i kontroli oraz jednostki ogniowe z naziemnym systemie obrony powietrznej. To dla Saaba bardzo ważny kontrakt i jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć tak istotny element szwedzkich zdolności obronnych”

– powiedział Anders Carp, zastępca dyrektora generalnego Saab i szef obszaru biznesowego Surveillance.

Saab zrealizuje prace związane z realizacją kontraktu w swoich szwedzkich zakładach w Göteborgu, Järfälla, Arboga i Halmstad.

Źródło / Autor: Saab

Zdjęcie: Saab