Święto Wojska Polskiego w Szkole Orląt

W dniu 11.08.2017 r. na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 97-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Po przywitaniu zebranych gości, kadry i pracowników wojska Dowódca Garnizonu – Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk pil. Wojciech Pikuła rozpoczął uroczystość oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Szczególne życzenia skierował do dowództwa, kadry oraz pracowników:

Z okazji Święta Wojska Polskiego składam serdeczne podziękowania wszystkim żołnierzom za wytężoną, ofiarną i pełną oddania służbę. W tym szczególnym dniu zwracam się także do pracowników resortu obrony narodowej dziękując za trud i wysiłek wnoszony codzienną pracą w doskonalenie funkcjonowania jednostek wojskowych.

Pułkownik Pikuła przypomniał również o Bitwie Warszawskiej – 18. z przełomowych bitew w historii świata – wielkim męstwie i odwadze polskiego żołnierza w walce z sowieckim najeźdźcą.

Po przemówieniu odczytano rozkazy dowódców jednostek, o wyróżnieniach kadry i pracowników wojska z okazji Święta Wojska Polskiego. W dalszej części uroczystości odbył się uroczysty Apel Pamięci, modlitwa w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego, którą odmówił ks. kapelan ppor. Mariusz Leonik oraz złożenie wieńców u stóp pomnika „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego zakończyły się odegraniem Marsza Pierwszej Brygady przez Orkiestrę Wojskową z Dęblina oraz defiladą pododdziałów garnizonu Dęblin.

Źródło / Autor: WSOSP
Zdjęcie: WSOSP