Wizz Air rekrutuje absolwentów Szkoły Orląt

Szkoła Orląt ma powody do dumy! W związku z rozwojem siatki połączeń linie lotnicze Wizz Air, rozpoczęły partnerską współpracę z Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych, mającą na celu rekrutację absolwentów i studentów marzących o podjęciu pracy w liniach lotniczych.

Po raz pierwszy 15 kandydatów z kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka WSOSP złożyło 27 i 28 marca br., egzamin z wiedzy lotniczej i lotu na symulatorze. Pozytywny wynik tej rekrutacji oznaczać będzie dla nich możliwość podjęcia pracy jako pilot samolotów liniowych Airbus A320 i A321 w Wizz Air.

Doskonałe zdrowie i duża odporność na stres to tylko niektóre z cech pożądanych u przyszłych pilotów, których kształci Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego WSOSP – lider wśród Polskich ośrodków kształcących pilotów lotnictwa cywilnego.

W ubiegłym roku szkoleniem lotniczym w AOSzL objętych było 102 studentów cywilnych, w tym 91 na samolotach i 11 na śmigłowcach. 15 studentów uzyskało Licencję Pilota Samolotowego Zawodowego – CPL(A), a 11 uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów na samolotach wielosilnikowych – IR/ME, które wraz z licencją CPL(A) stanowią uwieńczenie procesu szkolenia w AOSL.

Ogółem w 2016 roku wykonano tu łącznie 21232 lotów w czasie 9508 godzin, w tym na śmigłowcach 2042 godziny – to doskonały wynik w kraju.

Cieszymy się że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała pierwszą rekrutacją przyszłych pilotów – kandydatów z naszej uczelni – powiedział Dariusz Bartczak, szef Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP.

Absolwenci „Szkoły Orląt” znajdują zatrudnienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT, Wizz Air, Ryanair, Travel Service oraz EnterAir. Oprócz tego są zatrudniani na stanowiskach instruktorskich w ośrodkach szkolenia oraz w aeroklubach.

Flota Wizz Air składa się obecnie z 79 samolotów typu Airbus A320 (63 samoloty) oraz A321 (16 samolotów) latających z 28 baz w 14 krajach na ponad 500 trasach zawierających 137 destynacji w 40 krajach. Linie zatrudniają około 3000 pracowników a w roku 2016 przewiozły ponad 23 miliony pasażerów.

Źródło: WSOSP
Autor: mjr Agnieszka Kossowska
Zdjęcie: WSOSP