Lotnisko Katowice: dobre lutowe statystyki

Luty 2017 roku Katowice Airport zakończyło z rekordowymi wynikami we wszystkim segmentach ruchu pasażerskiego tj. całkowitym, regularnym i czarterowy.

Z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało rekordowe 178 298 osób o 16 707 więcej (+10,3%) w porównaniu z drugim miesiącem minionego roku.

W ruchu regularnym z i do Katowice Airport podróżowało 148 394 osób o 9 674 więcej (+7%) niż w lutym 2016 roku, a w ruchu czarterowym 28 381 o 6 686 więcej (+30,8%).

Komentując statystyki za drugi miesiąc bieżącego roku Artur Tomasik prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport powiedział:

Luty 2017 roku był najlepszym drugim miesiącem roku w historii Katowice Airport. Wzrosty i ich wielkość cieszą, szczególnie, że zeszłoroczny luty był o jeden dzień dłuższy. Bieżący rok na naszym lotnisku zapowiada się rekordowo i bardzo dobry jego początek potwierdza nasze prognozy. W najbliższych tygodniach na dalszy rozwój ruchu wpływać będą nowe trasy regularne, które wystartują w marcu. Mowa tu o Reykjaviku, Malcie, Lizbonie i Katanii, które uruchomi Wizz Air i obsługiwanym przez Ryanaira Hamburgu.

W miniony roku na pyrzowickim lotnisku obsłużono w ruchu całkowitym rekordowe 3,22 mln podróżnych, w tym 1,08 mln w ruchu czarterowym. Prognozy wskazują, że zeszłoroczny wynik zostanie znacznie poprawiony i w 2017 roku w Katowice Airport odprawionych zostanie od 3,5 mln do 3,6 mln pasażerów w ruchu całkowitym.

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice
Zdjęcie: Lotnisko Katowice