LOT wystartował do Kijowa Żuliany

Punktualnie o 22:50 w niedzielę 26 lutego wystartował pierwszy samolot LOT-u z Warszawy do Kijowa Żuliany. Rejs powrotny wylądował w Warszawie następnego dnia o godzinie 06:45. W ten sposób LOT zainaugurował bezpośrednie połączenie na piąte lotnisko na Ukrainie i drugie do stolicy kraju, Kijowa. W sumie rejsy do Kijowa Żuliany będą realizowane codziennie oprócz sobót.

„Wypełnienie samolotu w pierwszym rejsie z Kijowa do Warszawy wyniosło ponad 90%. To najlepszy dowód na to, że mieszkańcy Ukrainy potrzebowali porannego połączenia z centralnego lotniska Kijowa do hubu, skąd od dziś mogą wygodnie podróżować w dowolne miejsce w Europie. Cieszymy się, że LOT stał linią lotniczą, która łączy Kijów Żuliany ze światem” – powiedział Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Rejsy do Kijowa Żulian realizowane są przez nowoczesne samoloty z rodziny Embraer. Wyloty z Warszawy zaplanowane są na 22:40. Rejsy powrotne odbywają się się we wszystkie dni tygodnie poza niedzielami o 06:00. Już od sezonu letniego połączenia będą wykonywane codziennie.

Rozkład został pomyślany tak, by umożliwić wygodną podróż do Kijowa pasażerom nie tylko z Polski, ale wszystkich innych miast Europy Zachodniej. Pasażerowie z Kijowa mogą odbyć podróż w maksymalnie krótkim czasie zarówno do Warszawy jak i dalej do innych europejskich ośrodków biznesowych i turystycznych, nawet bez konieczności noclegu.

„Ukraińscy pasażerowie potrzebują dostępu do hubu, który oferuje bezpośrednie połączenia do głównych miast w Europie i na świecie, a Warszawa jest dziś największym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej. Umacnianie pozycji lidera na Ukrainie wynika bezpośrednio z naszej strategii konsolidowania ruchu lotniczego w tej części Europy” – powiedział Adrian Kubicki. – „Razem z połączeniami do Kijowa Boryspil, które realizujemy dwa razy dziennie, będziemy oferować aż 20 rejsów między Warszawą a Kijowem tygodniowo!” – dodał.

Kijów Żuliany to piąty ukraiński kierunek w siatce połączeń LOT-u, a sama Ukraina to jeden z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej polskiego przewoźnika. Rok temu LOT uruchomił połączenie do Charkowa, które szybko okazało się sukcesem. Oprócz Kijowa Żulian i Charkowa LOT obsługuje również regularne połączenia na lotnisko Kijów Borispil, do Lwowa i Odessy.

LOT to jedyny przewoźnik w Europie, który w przypadku lotów krótkodystansowych oferuje aż 3 klasy podróży, z których każda spełnia indywidualne wymagania i oczekiwania pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje również klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i przystępną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto, w każdej z klas oferujemy unikatową gamę produktów dostępnych na pokładzie. Wszyscy pasażerowie LOT-u mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My Favourite Meal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy Duty Free lub AirKiosk na pokładzie.

Uruchomienie połączenia do Kijowa-Żulian jest elementem strategii rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża od początku 2016 roku. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się przewoźnikiem pierwszego wyboru, nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również z innych krajów regionu. Uruchomienie piątego, bezpośredniego połączenia na Ukrainę to kolejny krok umacniający pozycję przewoźnika w tej części kontynentu.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT