Oświadczenie Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu w odpowiedzi na ogłoszenie przetargu na zakup śmigłowców

W odpowiedzi na publikację Zapytania Ofertowego dotyczącego dostarczenia nowych helikopterów dla Polskich Sił Zbrojnych, otrzymanego w poniedziałek 20.02.2017 roku, informujemy:

“Z zadowoleniem odnotowujemy ten pozytywny krok w procesie zakupu nowych helikopterów dla Polskich Sił Zbrojnych. W nadchodzących tygodniach nasz zespół będzie analizował wymogi przedstawione przez Ministerstwo Obrony Narodowej i przygotuje całościową ofertę opartą na helikopterach BLACK HAWK. BLACK HAWK został zaprojektowany specjalnie do celów militarnych, nie jest adaptacją wersji cywilnej. Jest to wszechstronny, wytrzymały i niezawodny śmigłowiec, który legitymuje się znakomitymi osiągami, działając w najtrudniejszych warunkach bojowych. Produkowany w Polsce od 2010 roku S-70i Black Hawk jest obecnie użytkowany przez sześć krajów. Black Hawk to przykład globalnego sukcesu. Jest wykorzystywany w 31 krajach, z których wiele jest partnerami Polskich Sił Zbrojnych. Dziś produkcja Black Hawków zapewnia zatrudnienie 1700 pracownikom PZL Mielec i daje blisko 5.000 dodatkowych miejsc pracy u 50 partnerów w ramach polskiego łańcucha dostaw, nie mówiąc już o cennych wpływach eksportowych dla polskiej gospodarki narodowej” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

„Przedłożymy naszą szczegółową propozycję, która będzie również obejmowała zaangażowanie firm wchodzących w skład PGZ. Chcemy rozmawiać o tym, jak budowa Black Hawków w Polsce może stać się optymalnym rozwiązaniem dla polskiej obronności, polskich potrzeb przemysłowych i gospodarczych, oraz pomóc w budowie silniejszej i bezpieczniejszej Polski” – dodał Janusz Zakręcki.

Źródło / Autor: PZL Mielec
Zdjęcie: PZL Mielec