Baza Wizz Air na lotnisku Luton

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj otwarcie 28. bazy 18 czerwca 2017 roku na lotnisku Londyn Luton w Wielkiej Brytanii. W bazie będzie umieszczony jeden nowy samolot Airbus A320. Wizz Air oferuje loty z Londynu Luton od ponad dwunastu lat. To pierwsze lotnisko w Wielkiej Brytanii, na którym linia Wizz Air otwiera bazę.

Otwarcie bazy wzmocni pozycję Wizz Air w Porcie Lotniczym Londyn Luton, gdzie linia jest drugim największym przewoźnikiem. Do 42 wzrośnie liczba tras WIZZ oferowanych z lotniska Londyn Luton.

Wizz Air stworzy 36 miejsc pracy bezpośrednio związanych z działalnością linii w regionie. Tym samym Wizz Air korzystnie wpłynie na lokalną gospodarkę oraz rozwój zatrudnienia w sektorze lotniczym, turystycznym i innych gałęziach transportu.

Wzrost w Londynie Luton

Trzy nowe kierunki WIZZ połączą Londyn Luton z Tel Awiwem w Izraelu, Prisztiną, stolicą Kosowa oraz Kutaisi w Gruzji zapewniając tym samym jedyne bezpośrednie połączenie pomiędzy Gruzją i Wielką Brytanią. Ponadto, w związku z umieszczeniem samolotu w bazie, wzrośnie częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach: loty do Suczawy będą odbywać się pięć razy w tygodniu, do Konstancy – cztery razy, a do Jassy Wizz Air będzie latać codziennie.

W 2016 roku, będąc drugim co do wielkości przewoźnikiem na lotnisku Londyn Luton, WIZZ przewiózł ponad 5 milionów pasażerów. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 roku jest prawie 6,3 mln miejsc na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu do poprzedniego roku.

Działalność w Wielkiej Brytanii

Pierwszy lot Wizz Air z Londynu Luton do Katowic odbył się w maju 2004 roku. Obecnie oferta WIZZ w Wielkiej Brytanii składa się z 83 tras do 42 destynacji z 9 lotnisk. W 2016 roku, Wizz Air przewiózł ponad 6,6 mln pasażerów na trasach w brytyjskiej siatce połączeń (co stanowi wzrost o 30% w porównaniu do poprzedniego roku) wspierając tym samym prawie 5000** miejsca pracy w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością. W lutym 2017 roku, Wizz Air będzie świętować przewiezienie 35 milionów pasażerów na wszystkich swoich trasach w Wielkiej Brytanii od początku działalności WIZZ. Bilety na nowe połączenia są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 34,99 GBP*.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział:

“Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym dowodem na zaangażowanie Wizz Air w działalność w Wielkiej Brytanii. Nasz pierwszy lot WIZZ w Wielkiej Brytanii odbył się w 2004 roku z Londynu Luton i od tego czasu przewieźliśmy ponad 35 milionów pasażerów na naszych niskokosztowych trasach w brytyjskiej siatce połączeń. WIZZ zapewnia klientom w Wielkiej Brytanii bezpośrednie połączenia oraz niskie ceny podróży lotniczych dając możliwość poznania uroków regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki ofercie WIZZ nasi klienci mogą odwiedzać swoich bliskich, a także odkrywać wyjątkowe i różnorodne miejsca. Będąc jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, tworzymy bazę i miejsca pracy w Londynie Luton, gdzie WIZZ jest drugim co do wielkości przewoźnikiem i ważnym partnerem biznesowym mającym wyraźny wpływ na rozwój zatrudnienia w regionie.”

NOWE TRASY WIZZ AIR Z LONDYNU LUTON:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Kutaisi, Gruzja

czwartek, niedziela

18 czerwca

34,99 GBP / 105,99 GEL

Tel Awiw, Izrael

wtorek, czwartek, sobota, niedziela

24 czerwca

61,99 GBP / 309 ILS

Prishtina, Kosowo

wtorek, sobota

24 czerwca

34,99 GBP / 39,99 EUR

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA DOTYCHCZASOWYCH TRASACH

Z LONDYNU LUTON:

Kierunek

Liczba lotów tygodniowo

Jassy

7 z 5

Suczawa

5 z 4

Konstanca

4 z 2

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air