Kierunek: Raj! Air France rozpoczyna loty na Malediwy

Marzysz o urlopie na rajskich wyspach? Sprawdź Air France, ponieważ niewiele linii na świecie ma w ofercie tak wiele odległych, egzotycznych i trudno dostępnych miejsc, na wszystkich krańcach ziemi. Madagaskar, Mauritius, Gwadelupa, Polinezja Francuska? Proszę bardzo! Od 1 listopada b.r. do listy „rajskich” destynacji dołączają Malediwy, dokąd polecimy dwa razy w tygodniu przez Paryż.

Malediwy – ziemski raj
Słysząc „Malediwy” myślimy – słońce, wspaniałe rafy koralowe, turkusowa woda, białe plaże i pejzaże jak z pocztówki, które przez okrągły rok przyciągają turystów. Część z nich przyjeżdża tu po najlepsze na świecie miejsca do nurkowania, inni po wyszukaną, pełną orientalnych przypraw kuchnię z całym bogactwem owoców morza. To rajskie miejsce ma wiele do zaoferowania – od mieszanki kultur i religii, przez najbardziej luksusowe resorty hotelowe, po dziką przyrodę. Jednak czy wszyscy wiedzą, że wysepki Malediwów to tak naprawdę koralowce porastające grzbiety podwodnych wulkanów? Powstałe w ten sposób skrawki lądu tego najbardziej płaskiego i najniżej położonego państwa na świecie „wyrastają” z wody na nie więcej niż 5 metrów n.p.m. Dlatego też istnieje obawa, że Malediwy mogą za jakiś czas zniknąć z powierzchni ziemi, jeśli na skutek topienia się lodowców wzrośnie poziom wody w oceanach. Trzeba się pospieszyć, aby odwiedzić ten ziemski raj!
Od 1 listopada 2017 do 28 kwietnia 2018 linie Air France będą oferowały 2 loty tygodniowo z Paryża do Malé, stolicy Malediwów. Lot będzie odbywał się w środy i soboty samolotem Boeing 777-200, który zabiera na pokład 312 osób i został wyposażony w najnowszą, komfortową wersję kabin pasażerskich: ekonomiczną, Premium Economy i Business.
Wylot z Paryża o godzinie 20:50 i przylot do Malé o godzinie 10:20 następnego dnia. Wylot powrotny z Malé zaplanowany jest na godzinę 13:05 i powrót do Paryża o 19:35.
„Poprzez uruchomienie lotów do Malé na Malediwach Air France wzmacnia swoją ofertę lotów do topowych kierunków wypoczynkowych. Jest to segment rynku, który stale rośnie, a Air France, z wysoką jakością swoich produktów i usług, zajmuje na nim wiodącą pozycję. W szczególności jesteśmy europejskim liderem przelotów w rejon Oceanu Indyjskiego, a teraz dzięki nowej destynacji mamy jeszcze więcej do zaoferowania”. – powiedział Franck Terner, Dyrektor Generalny Air France.

Luksus zaczyna się już w samolocie
Lot na Malediwy pasażerowie Air France będą mogli odbyć w jednej z trzech dostępnych kabin na pokładzie Boeinga B777-200. Do dyspozycji są unowocześniona klasa ekonomiczna, jak również kabiny Premium Economy i Business – dla bardziej wymagających klientów z zasobniejszym portfelem, którzy pragną rozpocząć luksusowe wakacje już na pokładzie samolotu.
W Klasie Business pasażerowie podróżują w nowych, oryginalnie zaprojektowanych fotelach „kokonach”, które rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego lóżka i dostosowują się w zależności od potrzeb, od pozycji siedzącej po leżącą w automatyczny sposób. Do wypełnienia fotela zastosowano miękką piankę, która ma zapewnić wygodę i doskonałą jakość snu. Dopełnieniem optymalnej wygody podczas snu są prawdziwa miękka kołdra i puchowa poduszka, zaprojektowana w rozmiarze XXL, jak na lotnicze standardy. Specyficzny kształt fotela zapewnia strefę prywatności pasażera, tworząc dyskretne miejsce do odpoczynku lub pracy podczas lotu. Niczym kokon zapewniają idealny komfort w trakcie podróżowania poprzez strefy czasowe. Specjalna, sztywna obudowa fotela sprawia, że jego rozłożenie nie narusza przestrzeni współpasażerów siedzących z tyłu – każdy z nich ma zapewnione poczucie prywatności. Równie istotnym i bardzo pożądanym przez klientów elementem podróży jest pełnia swobody w poruszaniu się po pokładzie. Aby temu sprostać w kabinie Business wycofano zupełnie środkowy fotel w rzędzie. Dodatkowo tak przearanżowano rozmieszczenie foteli w kabinie, aby każdy pasażer miał wygodny dostęp do centralnego przejścia między rzędami i mógł się swobodnie poruszać podczas lotu.
Podróżując na Malediwy klienci Air France będą też mogli wybrać lot w Premium Economy – w jednej z najlepszych na rynku kabin „pośrednich” między klasą ekonomiczną a biznesem. Premium Economy to przede wszystkim dużo większy komfort i przestrzeń w porównaniu z klasą ekonomiczną, za niewielką różnicę w cenie. Jej fotel w sztywnej obudowie rozkłada się do poziomu 130 a siedzisko ma aż 51 cm szerokości. Sztywna obudowa zapewnia więcej prywatności, a także dzięki niej pasażerowie nie naruszają nawzajem swojej przestrzeni, nawet po całkowitym rozłożeniu fotela.
Dopełnieniem przyjemnego lotu są wyborne posiłki, często komponowane przez cenionych szefów kuchni nagradzanych gwiazdkami Michelin, podawane zgodnie z francuską tradycją podejmowania gości, a ponad 1000 godzin programów dostępnych na żądanie tworzą rozbudowany system rozrywki pokładowej.
Rok 2017 obfituje w nowości! Poza Malediwami Grupa Air France KLM zapowiedziała otwarcie połączeń lotniczych na innych nowych trasach. Są to: Agadir (Maroko), Palma de Mallorca (Hiszpania), Graz (Austria), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), Marrakesz (Maroko), Split (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia), Katania (Włochy – Sycylia) oraz nasz rodzimy Gdańsk.

Źródło / Autor: Air France
Zdjęcie: Air France