A380 MSN4 w muzeum lotnictwa i astronautyki Le Bourget

W ramach inicjatywy na rzecz zapisania historii lotnictwa Airbus przekaże cztery spośród swoich testowych samolotów Muzeum Lotnictwa i Astronautyki w Paryżu-Le Bourget i muzeum Aeroscopia w Tuluzie.

Są to następujące samoloty: A320 MSN1, niedawno wycofany z floty testowej; A340-600 MSN360; A380 MSN2 i A380 MSN4. Samoloty te będą podlegały ochronie dziedzictwa kulturowego i niedługo zostaną zaprezentowane zwiedzającym.

Pierwszym z przekazanych samolotów będzie A380 MSN4, który przybędzie do Le Bourget 14 lutego. Pozostałe trzy samoloty, konserwowane przez Airbus Heritage w zakładach Airbusa w Tuluzie, trafią do Aeroscopii w Tuluzie w ciągu następnych dwóch lat, kiedy zostanie przygotowany na nie obszar w północnej części muzeum. Wszystkie cztery samoloty symbolizują ponad 30 lat prób w locie i komercyjny sukces marki Airbus.

Po przybyciu A380 MSN4 do Le Bourget – jednego z największych muzeów lotnictwa na świecie –
w ramach przygotowań do ekspozycji testowy samolot zostanie poddany specjalnemu remontowi, który uwydatni jego operacyjną rolę. Po wstępnych pracach technicznych nad płatowcem, które będą obejmować konserwację strukturalną, wewnątrz samolotu zostanie stworzona specjalna wystawa, aby od 2018 r. jak najwięcej zwiedzających mogło doświadczyć sukcesu Airbusa.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus