Więcej lotów do Tokio z LOT

Zaledwie kilka dni od zwiększenia częstotliwości rejsów do Seulu LOT rozszerza ofertę na kolejnej azjatyckiej trasie. Już od 3 lipca nowe Dreamlinery LOT-u częściej polecą również do Japonii, oferując pasażerom na tej trasie nie 3 a 4 rejsy w tygodniu.

Od dziś pasażerowie LOT-u mogą efektywniej planować swoje podróże do Japonii. Już od lata LOT uzupełni obecny rozkład połączeń do kraju Kwitnącej Wiśni o dodatkową częstotliwość. Od 3 lipca, Dreamlinery LOT-u wystartują o 15:10 z Warszawy do Narity w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Rejs powrotny zabierze pasażerów w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o 10:20.

Uzupełnienie rozkładu połączeń do Tokio to efekt stale rosnącego zainteresowania podróżami na trasach azjatyckich i to nie tylko wśród pasażerów z Polski i Japonii. LOT oferuje krótkie przesiadki przez hub na lotnisku Chopina w Warszawie i zapewnia tym samym pasażerom z wielu miast w regionie. Z połączenia LOT-u do Tokio korzystają pasażerowie podróżujący z i do Paryża, Pragi, Zurychu. Tel Awiwu, Budapesztu oraz Wiednia.

„Średnie wypełnienie samolotów do i z Tokio przekracza 80%, co jest najlepszym dowodem na to, że połączenie LOT-u do Japonii jest potrzebne wielu pasażerom z Polski i regionu. Dodatkowy rejs pozwoli wygodniej planować swoją podróż i jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę polskiego przewoźnika” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Dzięki umowie code-share z japońską linią ANA pasażerowie mogą podróżować na jedynym bilecie nie tylko do Tokio, ale również do innych popularnych japońskich destynacji – Sapporo, Sendai i Fukuoka.

Rozszerzenie rozkładu połączeń do Tokio i innych miast jest możliwe dzięki dwóm nowym Dreamlinerom, który dołączą do floty LOT-u w szczycie sezonu letniego 2017. Rozwój siatki połączeń jest elementem strategii rentownego wzrostu LOT-u do 2020 roku. Już w kwietniu wystartują dwa zupełnie nowe połączenia – 3 kwietnia do Los Angeles, a 28 kwietnia do Newark. W lipcu uruchomione zostanie również połączenie z Krakowa do Chicago. Tylko do końca 2017 roku LOT będzie obsługiwał co najmniej 8 połączeń dalekiego zasięgu do Ameryki Północnej i Azji. W sumie LOT oferuje 3 połączenia tygodniowo do Pekinu, 4 do Tokio i aż 5 do Seulu.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT