23 miliony pasażerów Wizz Air w 2016 roku

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj zamknięcie kolejnego roku osiągając rekordowy wynik w liczbie przewiezionych pasażerów, potężny rozwój sieci połączeń oraz uznanie dla jakości prowadzonej działalności i oferowanych w jej ramach usług. W czasie minionych dwunastu miesięcy, w WIZZ dodano do floty 9 samolotów, rozbudowano ofertę o 17 nowych destynacji i ponad 100 nowych tras.
WIZZ przewiózł 23 miliony pasażerów w 2016 roku, co stanowi wzrost o 19% w w stosunku do poprzedniego roku. Linia zakończyła rok oferując klientom w sumie 519 tras – 134 destynacje do 40 krajów. W trakcie minionego roku, flota WIZZ powiększyła się o dziewięć ultrawydajnych samolotów Airbus A321. Linia stworzyła ponad 400 kolejnych miejsc pracy zatrudniając obecnie ponad 3000 pracowników w firmie.
Flota Wizz Air aktualnie to 74 samoloty typu Airbus A320 i A321 operujące z 25 baz w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dwie kolejne bazy, Kiszyniów w Mołdawii i Warna w Bułgarii, zaczną działać w marcu i lipcu 2017 roku.
W 2016 roku, stały i silny rozwój oraz doskonałą jakość usług Wizz Air doceniono prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2016 Value Airline of the Year przyznawany przez magazyn Air Transport World (ATW), jeden z czołowych tytułów poświęconych tematyce lotniczej, a Centrum Transportu Powietrznego (CAPA), wiodący dostawca niezależnych informacji dotyczących rynku lotniczego, uznało Wizz Air za Niskokosztową Linię Roku 2016. Ponadto Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych.
POLSKA
W 2016 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13% w stosunku do poprzedającego roku. WIZZ wspiera ponad 5000* lokalnych miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. WIZZ ma obecnie sześć baz operacyjnych na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się z 146 tras do 27 krajów.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: “2016 rok był dla Wizz Air niezwykle udany. Utrzymaliśmy pozycję lidera pozostając największą niskokosztową linią w Europie Środkowo-Wschodniej, a wysoka jakość naszych usług i bezpieczeństwa została doceniona międzynarodowymi wyróżnieniami. Wyjątkowo efektywny i niskokosztowy model naszej działalności umożliwia nam dalszy silny rozwój i rozbudowę oferty, aby jak najlepiej zaspokajać oczekiwania i potrzeby naszych klientów.”

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air