Lotnisko Modlin: Święta z rekordem

Dni 22 i 23 grudnia zamknęły się rekordowym wynikiem ruchu pasażerskiego dla lotniska Warszawa – Modlin. Główny przewoźnik portu – firma Ryanair wykonała w tych dniach 58 operacji lotniczych, a średnie zapełnienie każdego samolotu było prawie 100%.
Rekordowy okazał się dzień 22 grudnia, kiedy to obsłużono 5 273 pasażerów przylatujących i 4 653 odlatujących. Łącznie jest to 9 926 pasażerów. Liczba ta stanowi najwyższy wynik przewozów dziennych w historii lotniska Warszawa – Modlin i jest około dwa razy lepsza od zwykłych dni rozkładowych.
Również 23 grudnia był bardzo dobry. Liczba przylatujących wyniosła 5 248, a odlatujących 4 640. Razem 9 888 pasażerów.
Uzyskane rezultaty to wynik coraz gęstszej siatki połączeń firmy Ryanair, na którą składa się 42 kierunki. Leszek Chorzewski p.o. prezesa zarządu lotniska Warszawa – Modlin podkreślił, że godnym zauważenia jest fakt dobrej współpracy służb obsługi lotniska, przewoźnika lotniczego, a także sprawnego systemu komunikacji naziemnej obsługującej wzmożony ruch pasażerski w podwarszawskim porcie lotniczym. Lotnisko Modlin jest bez wątpienia coraz poważniejszym graczem na rynku przewozów lotniczych w Polsce, a jego oferta stanowi świetny produkt dla osób podróżujących po Europie.

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin
Zdjęcie: Lotnisko Modlin / Marcin Mielczarek